Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

Podwójna Korona dla Calesy !!!

• autor: S.S., 2010-06-30 07:18

29 czerwca 2010 na stadionie w Lubsku został rozegrany Finał Pucharu Ligi LALPN pomiędzy obrońcą Pucharu Meble Zieliński a Calesa. Kibice którzy tego dnia przyszli dopingować swoje zespoły na pewno nie żałowali. Ale zacznijmy od początku.Kliknij więcej...

Początek meczu rozpoczął się bardzo spokojnie. Oba zespoły „badały” przeciwnika, z minuty na minutę ataki były coraz bardziej niebezpieczne. Wiadomo było, że Meble grają długą piłkę na swoich napastników by ominąć drugą linię, natomiast Calesa przyzwyczaiła nas w tym sezonie do gry kulaną piłką po ziemi. Jednak w pierwszej połowie gra nie do końca się kleiła. Do przerwy bezbramkowy remis.

Druga połowa przyniosła nam bardzo sporo emocji. Pierwsze 15 minut to zdecydowana przewaga Calesy, która udokumentowała to zdobyciem bramki i było 1-0 (Słobodzian). Po stracie bramki Mebele zaczęli coraz bardziej atakować większą ilością zawodników. Mogło się to obrócić przeciwko nim, ponieważ Calesa wyprowadzała bardzo niebezpieczne kontry, z których powinna paść nie jedna bramka. Niestety tego dnia napastnicy Calesy nie mieli dobrze nastawionych celowników. W ostatniej  doliczonej minucie gry sędzia nieoczekiwanie dopatrzył się faulu zawodnika Calesy i wskazał na „wapno”. Zawodnik Mebli (Bobilewicz) pewnie wykorzystał rzut karny, a zawodnik Calesy otrzymał za dyskusję z sędzią czerwony kartonik. Koniec regulaminowego czasu gry.

Dogrywka 2x10 minut.

Calesa grała z jednym zawodnikiem mniej czego w pierwszej połowie dogrywki nie było widać, nawet miała przewagę i wyprowadzała bardzo groźne kontry. Właśnie po jednej z takich kontr powinna paść bramka dla Calesy, lecz zawodnik będąc sam na sam z bramkarzem Mebli fatalnie przestrzelił. W drugiej połowie dogrywki Meble zdecydowanie przycisnęli. Pomimo to nie mogli udokumentować tej przewagi strzeleniem bramki. Na trzy minuty przed końcem drugiej części dogrywki doskonałej okazji z 3m nie wykorzystał zawodnik Mebli strzelając wysoko nad poprzeczką. Koniec dogrywki.

Finał Pucharu Ligi rozstrzygnęły dopiero rzuty karne, które lepiej wykorzystali zawodnicy Calesy wygrywając w stosunku 4-3.

Zatem zespół Calesy po raz pierwszy w historii Lubskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej zdobył Dublet (mistrzostwo Ligi i Puchar Ligi). Gratulujemy.