Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

PODSUMOWANIE XX KOLEJKI

• autor: gutek53, 2018-05-02 14:33

W piątek 27 kwietnia oraz w poniedziałek 30 kwietnia rozegrane zostały kolejne mecze  o mistrzostwo LALPN sezonu 2017/2018, a dokładniej była to XX kolejka 3 runda.

Pogoda dopisała humory również tak więc emocji mogliśmy się spodziewać wiele.

XX kolejkę rozpoczęło starcie MMalu ŻARY – DO 3 X.  Ostatnio oba zespoły spotkały się w półfinale pucharu ligi gdzie po dramatycznym meczu zakończonym serią rzutów karnych lepszy okazał się zespół „pomarańczowych” Do 3 X. Tak więc MMalu Żary chciał udowodnić wszystkim zebranym kibicom, że była to tylko wpadka podczas pracy. A głównym głównym celem zespołu to zdobycie Mistrzostwa Ligi.

Jak zapowiadali tak też uczynili. Już od pierwszych minut ruszyli z wielkim animuszem na rywala, pierwsze strzały jeszcze nie celne lecz z każdą upływającą minutą golkiper Do 3 X miał pełne ręce roboty. W  5 minucie po składnej akcji w środkowej części boiska dokładne podanie otrzymał Marek Rupieta i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywala. 1-0 dla MMalu.  Choć szybko utracona bramka podłamała nieco zawodników grających w pomarańczowych strojach to jednak nie zamierzali tanio skóry sprzedać co przekładało się na tworzenie groźnych sytuacji pod bramką MMalu. Doświadczony golkiper Mmalu Świdziński Marek nie dał się jednak pokonać i zdecydowanie był wyróżniającą się postacią pierwszej części gry.  MMalu natomiast w dalszej części spotkania realizowali zamierzony cel i po pierwszych 30 minutach zdecydowanie prowadzili 3-0.  Chwila przerwy ustalenie nowej taktyki gry i rozpoczynamy. Tym razem to drużyna Do 3 X przejęła inicjatywę na boisku. Akcje były coraz płynniejsze, a strzały celne i groźne.  W zaledwie 10 minut po przerwie udało się „pomarańczowym” strzelić dwa gole zmieniając wynik na tablicy na 2-3 dla Mmalu.  Spotkanie nabierało rumieńców. Zaangażowanie w grę obu zespołów było ogromne.  Żadna piłka nie była odpuszczana. Walka bark w bark. Widowisko mogło się podobać. Szkoda tylko że sędzia zawodów Pan Tomasz Bahyrycz nie był tak samo zaangażowany jak zawodnicy. Prowadzenie meczu z bocznej linii boiska nie było dobrym miejscem na podejmowanie rozsądnych trafnych decyzji. Ale wracają do gry. Goście z Żar mimo kiepskiego początku drugiej połowy w drugich 15 minutach znów zaczęli przeważać na boisku.  Najpierw gol w 47 minucie Adama Samusionka a w 53 bramka Jakuba Maciołka pozwoliła graczom MMalu wierzyć w końcowy sukces zespołu. Choć jeszcze w 57 minucie Mariusz Bobilewicz wykorzystał podyktowany rzut karny było to jednak ostatnie trafienie Do 3 X w tym meczu. Wynik 5:3 dla MMalu Żary. Gratulujemy zwycięskiej drużynie, która z każdym meczem zbliża się do upragnionego tytułu mistrza. I kto wie jak potoczą się kolejne mecze. Może dopiero bezpośrednie starcie z aktualnym mistrzem zespołem Bez Nazwy pozwoli nam wytypować nowego lidera ligi.

Drugie zaplanowane spotkanie tego dnia pomiędzy drużynami BŁĘKITNYCH – MAGICY ŻARY, ostało oddane walkowerem przez zespół Magików.

W przeddzień święta majowego dokończona została XX kolejka. Na boisku jako pierwsi naprzeciw siebie stanęły ekipy ORŁY – ACE ŻARSKI TEAM.  Przed meczem spotkanie zapowiadało się naprawdę ciekawie. Obie ekipy wystawiły najmocniejsze swoje składy. Gwizdek rozpoczynamy i dość szybko zdaliśmy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz dla Orłów. Świetnie dysponowani zawodnicy z Żar zdecydowanie dominowali na boisku. Praktycznie wygrywali każdą z walk o piłkę. Liderem zespołu okazał się napastnik AC Gawlak Mariusz, który w pierwszych 30 minutach popisał się hattrickiem, a strzelona jeszcze w 24 minucie bramka Krzysztofa Matrunionka ustaliła wynik pierwszej połowy na   4-0. Druga część gry nie zmieniła stanu rzecz jaki mogliśmy oglądać. Choć odrobinę nadziej dla Orłów na dobry wynik dał gol Tomasza Durki, była to jednak zbyt słaba nadzieja. AC Żarski przeprowadzał akcje za akcją. Praktycznie każdy strzał oddawany był w światło bramki. I tylko dobra postawa bramkarza Orłów Grzegorza Fabiańczyka oraz „niepotrzebna zabawa”  AC po bramką rywala sprawiły, że wynik nie osiągną dwucyfrówki.  Koniec meczu i zasłużona wygrana AC ŻARSKIEGO TEAMU 9-1. Gratulujemy zwycięscy. A ekipa Orłów ma dużo czasu na ustalenie nowej taktyki na kolejne mecze.

Drugim starciem tego dnia był pojedynek mistrza ligi BEZ NAZWY  z ekipą CALEGU. Kłopoty kadrowe dały się we znaki obu drużynom. Obie ekipy wybiegły na murawę nie mając do dyspozycji zawodników rezerwowych. Tak jak w ostatnim z pojedynków tak i w tym meczu ekipa Bez Nazwy udowodniła, że nie ilość a jakość dają końcowy sukces. Spotkanie można nazwać meczem do jednej bramki. Choć pierwsza połowa zakończona „skromnym” prowadzeniem lidera 5-1 to druga część gry zdecydowana deklasacja kolejne osiem goli i końcowy sukces 13-4.

PODSUMOWANIE XX KOLEJKI 3 runda: W trzech rozegranych spotkaniach strzelono łącznie 35 bramek, sędziowie ukarali tylko jednego zawodnika żółtą kartką. Lider tabeli ekipa BEZ NAZWY, a tabelę zamyka ekipa DO 3 X.