Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

PODSUMOWANIE XVIII KOLEJKI

• autor: gutek53, 2018-04-22 15:02

Po poniedziałkowych emocjach związanych z półfinałowymi spotkaniami w Pucharze LALPN środowymi meczami powróciliśmy do zmagań o mistrzostwo ligi.

Ciężkie spotkanie półfinałowe dało się we znaki drużynom Do 3 X oraz MMalu.

Jako pierwsi w środowe popołudnie wybiegli zawodnicy właśnie MMalu Żary oraz Orłów. Faworytem spotkania zespół z Żar. Jednak to drużyna z Lubska rozpoczęła ten mecz zdecydowanie bardziej skoncentrowana. Już od pierwszych minut przeprowadzali składne akcje często kończone celnym strzałem na bramkę rywala. W 8 minucie spotkania po udanym kontrataku najlepszy strzelec drużyny Orłów  Dawid Łobodziec strzelił bramkę na 1-0.  Orły nadal ze sportową zaciętością atakowali rywala. I tylko dobra postawa bramkarza MMalu Świdzińskiego Marka uchroniła zespół przed stratą kolejnych goli. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zamianie. Po przerwie ekipa z Żar powróciła do znanego nam wszystkim swojego rytmu gry i już w 35 minucie doprowadziła do wyrównania 1-1 po golu Adama Samusionka.  Na całe szczęście dla widowiska strata bramki nie podłamała ekipy Orłów. I po zaledwie 5 minutach od straty gola celnym strzałem popisał się Tomasz Durko. Orły prowadzą 2-1.  Dalsza część gry nie ulegała zmianie. Wyrównane starcia, akcja za akcję strzał za strzał. Po jednej z takich akcji ekipa MMalu doprowadziła do wyrównania 2-2.  I kiedy zbliżał się już koniec meczu dwie ostatnie minuty wstrząsnęły obiema drużynami.  W 59 minucie celnym strzałem popisał się niezawodny Łukasz Hass, który wyprowadził swój zespół na jedno bramkowe prowadzenie 3-2. Sędzia ogłosił ostatnią minutę meczu. Zamieszanie pod bramką MMalu piłka odbijała się od nóg zawodników, aż w końcu trafiła pod nogi kapitana Orłów Stanisława Bandiaka, który skierował ją wprost do bramki rywala.  Koniec meczu. Mamy remis 3-3.  Zebrani w trakcie meczu kibice oglądali naprawdę dobre wyrównane spotkanie.

W drugim starciu tego dnia zmierzyły się ekipy DO 3 X – BŁĘKITNI. Faworyta ciężko było wskazać. Zespół Do 3 X zdecydowanie lepiej prezentuje się w rundzie wiosennej. Błękitni wiosną również są ekipą groźną dla rywali, a ich celem jest utrzymanie miejsca na podium.  Zdecydowanie lepiej mecz rozpoczęła drużyna Błękitnych. Już po 5 minutach prowadziła 2-0 nie dając rywalom szans na strzelenie gola. Bardzo dobrze funkcjonująca linia defensywna Błękitnych oraz znakomicie dysponowani napastnicy zespołu byli zbyt wymagający tego dnia dla DO 3 X. Być może wyczerpujące spotkanie półfinałowe pucharu ligi tak odbiło się na dyspozycji całej ekipy „pomarańczowych”, że nie byli on w stanie przeciwstawić się rywalom. Pierwsza część gry wysokie prowadzenie 4-1 dla Błękitnych.  Choć w drugich 30 minutach gra Do 3 X wyglądała nieco lepiej i nawet po dwóch świetnych akcjach strzeliła dwa gole w dwie minuty było to jednak za mało na pokonanie rywala. Końcowy wynik 6-3 dla Błękitnych.

W piątek 20 kwietnia do rozegrania mieliśmy kolejne spotkania.  Wszystkie mecze tego dnia były naprawdę emocjonujące.

Caleg –Magicy Żary pierwsze starcie tego dnia.  Wynik końcowy tego meczu to zaledwie 4-2 dla Magików z Żar. Dlaczego „zaledwie”?  Nieskuteczność strzelecka całej Żarskiej ekipy był wręcz powalająca. Już w pierwszej połowie Magicy mogli prowadzić ośmioma, dziesięcioma bramkami taką samą ilość mogli zaaplikować rywalom w drugiej części gry. Poprzeczki, słupki niecelne strzały na pustą bramkę liczone w dziesiątkach.  A przede wszystkim ON bramkarz Calegu  KANIOWSKI KRZYSZTOF. To co „wyprawiał” ten zawodnik to piłkarski majstersztyk. Parady na najwyższym światowym poziomie.  Jerzy Dudek naszej Ligi. Gianluigi Buffon Callegu.  „Achy” Ochy”  to najczęściej wypowiadane słowa wśród zebranych kibiców.  Szkoda tylko, że do doskonałych interwencji swojego bramkarza pozostali zawodnicy Calegu nie dołączyli znakomitej gry w pozostałych formacjach.

Kolejną rywalizacją tego dnia to ponownie starcie Żary – Lubsko, a dokładniej EUROTRANS kontra BEZ NAZWY.  Cały mecz prowadzony był naprawdę na wysokim poziomie. Mimo, iż faworytem był zespół aktualnego mistrza drużyny Bez Nazwy nie było tego widać na boisku.  Pierwszych goli doczekaliśmy się dopiero po 20 minutach gry. Kornel Mużyłowski najlepszy strzelec mistrza i 1-0 dla Bez Nazwy. Końcowe fragmenty pierwszej połowy nasilone ataki Eurotransu i po golu Damiana Jóźwiak mamy na tablicy wyników 1-1. Radość nie trwałą jednak długo.  29 minuta i po strzale napastnika Bez Nazwy mistrz wychodzi na prowadzenie 2-1. Koniec pierwszej połowy.  W 5 minut po wznowieniu gry zawodnicy Bez Nazwy strzelają kolejna bramkę prowadząc już 3-1.  Sytuacja opanowana. Nic bardziej mylnego. Ambitnie grająca ekipa z Żar przeprowadza nadal groźne kontrataki.  Dodatkowym atutem Eurotransu jest fakt iż Bez Nazwy przystąpiło do spotkania bez zawodników rezerwowych. Dodatkowo w  drugiej części gry groźnej kontuzji nabawił się zawodnik Bez Nazwy Wasilewski Oktawian, do którego wezwana została załoga pogotowia ratunkowego. /Z ostatniej chwili:  kontuzjowana noga Oktawiana została zagipsowana i w poniedziałek zawodnik przejdzie kolejne szczegółowe badania. Życzymy zawodnikowi szybkiego powrotu do zdrowia/.

W wyniku i zmęczenia zespołu i osłabionego składu Bez Nazwy zaczęło popełniać więcej błędów co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Eurotransu. W 43 minucie Kulesza Daniel strzelił gola kontaktowego na 2-3, a na 5 minut przed końcem spotkania Pachała Radosław doprowadził do remisu 3-3. I podział punktów stał się faktem.

PODSUMOWANIE  XVIII KOLEJKI: drugiej rundy: w czterech meczach strzelono 27 bramek,  dwóch zawodników otrzymało żółte kartki oraz jeden gracz  czerwoną kartkę. Liderem tabeli nadal jest zespół MMalu Żary, a standardowo czerowna latarnia ligi należy do ekipy DO 3 X.