Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

DO 3 X i BEZ NAZWY W PÓŁFINALE PUCHARU LIGI ....

• autor: gutek53, 2018-03-14 23:49

Runda wiosenna rozgrywek LALPN sezonu 2017/2018 wystartowała !!!

Jak podawałem w zapowiedziach przed kolejką, rundę wiosenną rozpoczynamy mocnym uderzeniem, a mianowicie rozgrywkami o Puchar LALPN. II rundę pucharu ligi rozpoczęło spotkanie pomiędzy drużynami DO 3 X – MAGICY ŻARY.  Nadmienić należy, że tego dnia pogoda nie rozpieszczała zawodnicy obu ekip rozgrywali mecz w strugach nieustannie  padającego deszczu.   Drużyna Magiców wystawiła do gry tylko 7 graczy, lecz nie zamierzała tym samym ułatwić „pomarańczowym” gry.  Choć od pierwszych minut spotkania Do 3 X z animuszem ruszyli na przeciwnika to celowniki snajperów były zdecydowanie rozregulowane. Strzał za strzałem mijał bramkę przyjezdnych, lub też piłka trafiała w słupek. Magicy mimo kadrowego osłabienia również mieli  kilka dogodnych sytuacji na strzelenia gola, lecz w drużynie Do 3 X wyróżniającą się postacią był nowy nabytek zespołu bramkarz Krzysztof Bogdanowicz.  Pierwsze 30 min. spotkania zakończyło się skromnym prowadzeniem ekipy z Lubska 1-0.  Druga część spotkania zdecydowanie lepsza w wykonaniu „pomarańczowych”. Bardziej składne akcji więcej strzałów na bramkę co w efekcie przyniosło zwycięstwo w całym spotkaniu 4-0.  Tym samym Do 3 X zameldowało się w półfinale pucharu LALPN.  Oczywiście drużynie Magiców należą się brawa za postawę w ww. meczu mimo osłabienia.

Drugim spotkaniem tego dnia było starcie również w pucharze ligi. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły BEZ NAZWY – ORŁY. Oba zespoły w przerwie zimowej dokonały roszad w swoich składach. Nowi zawodnicy pojawili się już od pierwszych minut na boisku chcąc jak najlepiej wypaść w pierwszych swoich występach w LALPN. Swoje pierwsze bramki w nowych klubach zdobyli m.in. Urban Dawid – 3 dla Bez Nazwy oraz Tomasz Durko – 1 dla Orłów.  Przebieg spotkania zdecydowanie prowadzony był pod dyktando obrońcy  tytułu zespół Bez Nazwy. Pierwsza połowa zakończona wynikiem 4-0. A po kolejnych 30 min. faworyci zakończyli mecz z wynikiem 9-2.

Już w następny poniedziałek /19.03./ rozegrane zostaną kolejne dwa spotkania w pucharze ligi. Po ich zakończeniu dowiemy się jak wyglądać będą pary półfinałowe.

Zespół Do 3 X grał będzie ze zwycięzcą starcia – Mmalu Żary – Caleg, natomiast drużyna Bez Nazwy rozegra spotkanie ze zwycięzcą starcia Błękitni – AC Żarski Team.