Lubska Amatorska Liga Piłki Nożnej - strona oficjalna

Brak aktywnych ankiet.

BANERY

Pogoda

Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

PODSUMOWANIE X KOLEJKI

• autor: gutek53, 2017-11-11 15:01

Zgodnie z planem rozgrywek LALPN 10 kolejka rozpoczęła  drugą rundę. Mimo, że jesienna słota nie sprzyja do rozgrywania meczy w komfortowych warunkach to jednak emocji nie brakowało.

BEZ NAZWY – ORŁY starcie tych ekip otworzyło 10 kolejkę. Faworytem oczywiście był zespół jeszcze aktualnego mistrza ligi, jednak przeciwnicy chcieli zatrzeć niekorzystny wynik z pierwszej rundy. Pierwsze 30 min meczu były to  składne akcje przeprowadzane przez oba zespoły kończone w większości niecelnymi strzałami  lub dobrymi interwencjami bramkarzy.  Tylko jeden błąd w tej części meczu sprawił że to ekipa Bez Nazwy schodziła na przerwę prowadząc 1-0. Jednak ekipa Orłów jak wiemy z poprzednich spotkań to drużyna walcząca do końca. Mimo, iż na początku drugiej połowy spotkania drużyna Mistrza strzeliła dwie bramki to jednak niezawodny snajper Orłów Łobodzie Dawid w ciągu zaledwie dwóch minut strzelił dwie bramki zmieniając tym samym wynik na 2-3.  Zbliżający się nieubłaganie koniec meczu oraz chęć uzyskania dobrego wyniku sprawił że zawodnicy Orłów jeszcze z większym animuszem ruszyli na bramkę rywala.  Jednak przeprowadzane akcje nie przynosiły wymiernego efektu w postaci kolejnych trafień, a odsłonięta tym samym strefa obronna pomogła rywalom na zdobywanie kolejnych bramek. Wynik meczu 5-2 dla Bez Nazwy.

Drugie spotkanie tego dnia to starcie MMalu ŻARY – CALEG. Nieukrywanym faworytem był zespół MMalu.  Pierwsza połowa spotkania zakończona remisem 0-0 to efekt bardzo solidnej gry obu ekip szczególnie w linii obronnej.  Pamiętać jednak należ, że mecz składa się z dwóch części. I patrząc na to co wydarzyło się w drugich 30 min. to był diametralnie inny obraz obu ekip. Grający do tej pory dobrze w obronie zespół z Lubska nagle stracił koncentrację  popełniając masę niewybaczalnych błędów co bezwzględnie wykorzystała żarska ekipa aplikując rywalom, aż 7 bramek i tym samym po raz drugi w tym sezonie pokonała rywala. Wynik 7-2 dla MMalu Żary.

Już tradycyjnie w piątkowy wieczór odbywa się dokończenie kolejki. Dużo gorsza pogoda praktycznie bez przerwy padający deszcz i przenikliwy chłód sprawił, że na rozgrywane spotkania  przybyło zaledwie kilkoro kibiców. Pierwszy mecz tego dnia to starcie MAGICY ŻARY – DO 3 X.  Zdecydowanym faworytem była ekipa z Żar. Tym bardziej, że drużyna DO 3 X wybiegł na murawę w okrojonym składzie co doprowadziło do eksperymentalnego ustawienia.   Nie mniej  jednak woli walki podczas tego meczu nie można odmówić „pomarańczowym”, a w szczególności w pierwszych  30 min. Dobrze wprowadził się w mecz  powracający po dłuższej absencji napastnik Do 3 X Demków Bogdan, który wykorzystał bardzo dobre podania kolegów strzelając dwa gole, które przy straconej jednej bramce ustaliły wynik pierwszej części meczu na 2-1 dla     Do 3 X.  Druga połowa spotkania zaczęła się od poważnej kontuzji zawodnika Do 3 X, który musiał opuścić murawę a efektem tego było cofnięcie się całej drużyny do obrony.  I tylko sporadycznie przeprowadzane akcje dawały nadzieje, na kolejne gole. /Między innymi nie wykorzystali podyktowanego rzutu karnego/. Magicy to jednak doświadczony zespół i wręcz po mistrzowsku wypunktował osłabionego przeciwnika. Wynik meczu zasłużona wygrana Magików 8-2.

Ostatni mecz tego dnia to  stracie dwóch żarskich ekip. AC ŻARSKI TEAM – EUROTRANS.  Mecz tak jak i poprzedni mógł się podobać. Faworytem była oczywiście ekipa AC Żarski Team, która potwierdziła ten status na boisku. Pierwsze 30 min w miarę wyrównana walka. Jednak to AC Żarski dzięki lepszej skuteczności napastników schodził na przerwę prowadząc 4-1. Kolejna część spotkania nie przyniosła radykalnej zmiany stylu gry obu ekip. Swoją przewagę gospodarze powiększyli strzelając jeszcze 3 gole przy jednej odpowiedzi gości. Wynik AC Żarski Team – Eurotrans 7-2.

PODSUMOWANIE X KOLEJKI: w czterech spotkaniach strzelono łącznie 33 bramki, sędziowie pokazali 3 żółte kartki. Liderem pozostał zespół BEZ NAZWY, a całą stawkę drużyn zamyka drużyna DO 3 X.

...

Autor: Treść:pozostało znaków: