Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

VIII KOLEJKA PODSUMOWANIE

• autor: gutek53, 2017-10-28 22:50

Myślę, że mało kto mógł przypuszczać, iż VIII kolejka LALPN przyniesie nam nie tylko wiele strzelonych bramek ale przede wszystkim zaskakujące wyniki.  Jak zawsze pierwsze spotkania rozegrane zostały w środę.  Jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy drużyn MAGICY ŻARY – ORŁY. Obydwa zespoły do tej pory grały ze zmiennym szczęściem. Zwycięstwa przeplatane przegranymi ulokowały obie ekipy w środkowej strefie tabeli.  Początek spotkania to szybkie akcje konstruowane przez obydwa zespoły. Już w 4 min. po pięknym strzale napastnika Orłów drużyna prowadziła 1-0.  Jak by to powiedział klasyk „miłego złego początki”.  Zespół z Żar podrażniony szybko straconą bramką zaatakował agresywniej co chyba bardzo zaskoczyło przeciwników. Pierwsza połowa zdecydowana dominacja przyjezdnych i wynik na tablic 4-1. Po przerwie w sumie nic większego się nie zmieniło ciągłe ataki Magików przyniosły im jeszcze 3 bramki na co Orły odpowiedziały tylko jednym trafieniem. Rezultat spotkania Magicy – Orły 7-2.

Drugie spotkanie tego dnia zapowiadane było jako jedno z dwóch hitów tej kolejki. BŁĘKITNI vs CALEG. Tak jak i poprzednicy obydwa zespoły w tegorocznych rozgrywkach grają ze zmiennym szczęściem. W nieco lepszej sytuacji znajdowała się ekipa Błękitnych, która przed tym spotkaniem miała 3 pkt.  przewagi nad rywalami.   Przewagę Błękitni mięli również w tym meczu. Presja napastników, dobrze działająca formacja defensywna, motywacja oraz koncentracja to był klucz do zwycięstwa w tym pojedynku.  Po pierwszej połowie wynik 5-0 dla Błękitnych, a po przewie nadal ich przewaga była druzgocąca. Wynik całego meczu 9-2. Błękitni zasłużenie mogą doliczyć sobie kolejne 3pkt.

Piątek kolejne dwa spotkania. Pierwsze z nich to pojedynek dwóch żarskich ekip MMalu ŻARY – EUROTRANS. Choć ekipa Eurotransu po zwycięskim meczu z Do 3 x miała w planach zdobycie kolejnych punktów, to jednak przeciwnik to obecny wicelider rozgrywek.  Przebieg spotkania oraz końcowy wynik dokładnie odzwierciedlił możliwości obu zespołów w tegorocznej rywalizacjo o mistrzostwo ligi. Pierwsze połowa jeszcze wyrównana zakończona minimalnym prowadzeniem MMalu 2-0. Druga część to jednak zdecydowana dominacja we wszystkich formacjach całego zespołu MMalu. Wynik 7-2 i prowadzenie w tabeli.

Drugie piątkowe spotkanie to hit tej kolejki. BEZ NAZWY – AC ŻARSKI TEAM. Starcie obu ekip zawsze elektryzowały kibiców.  Gdyby mecz był obstawiany w punktach bukmacherskich to nieznacznym faworytem do zwycięstwa mogła by być ekipa z Lubska. Jak na spotkanie „podwyższonego ryzyka” mecz mógł się podobać.  Już od początku lekką przewagę osiągnęli zawodnicy Bez Nazwy co udokumentowali jako pierwsi strzelając bramkę już w 15 min. Sporadyczne akcje przyjezdnych kończyły się jednak albo niecelnymi strzałami bądź dobrą obrona bramkarza.  I tylko błąd obrony sprawił, że i oni cieszyli się ze zdobytej bramki. Wynik pierwszej połowy 2-1 dla Bez Nazwy.  Drugie 30 min. to już zdecydowana przewaga jeszcze obecnego Mistrza Ligi.  Efektowne a zarazem efektywne akcje pozwalały na powiększenie dorobku bramkowego całej drużyny.  Wyróżniająca się postać Kornela Mużyłowskiego, który był koordynatorem gry całego zespołu oraz doskonały celownik snajpera Wójtowicza Mateusza  poprowadził Bez Nazwy do zwycięstwa nad AC Żarski Team 7-2.  Dwie bramki dla Żaran strzelił piastujący jak na razie fotel lidera strzelców Matrunionek Krzysztof.

PODSUMOWANIE VIII kolejki: Do tej pory była to najbardziej owocna w bramki kolejka sezonu. Strzelono w niej 37 goli. Ciekawy jest bilans kolejki /37-7/.  Sędzia pokazał  jedną żółtą kartkę.