GRAD GOLI W DRUGIEJ KOLEJCE !!!

• autor: gutek53, 2017-09-16 22:28

GRAD GOLI W DRUGIEJ KOLEJCE !!!

Druga kolejka LALPN sezonu 2017/2018 odbyła się w całości i bez problemów. Swoje pierwsze mecze w tym sezonie rozegrały drużyny Błękitnych, Caleg oraz MMalu Żary.

13 września w środę pierwszym spotkaniem był mecz pomiędzy DO 3 X a MMALU ŻARY. „Pomarańczowi” po wysokiej porażce w pierwszej kolejce pokazali, że w piłkę potrafią grać i na pewno meczu nie „odpuszczą”. Kibice, którzy obserwowali na żywo to spotkanie nie mogli narzekać na nudę. Składne akcje  w wykonaniu obu ekip przepiękne parady bramkarskie mogły się wszystkim podobać. Po pierwszej połowie wynik remisowy 1:1. Druga część spotkania niczym nie odbiegała pierwszej jednak w niej nieco lepsi byli gracze MMalu wygrywając całe spotkanie 3:2. Dodać tylko należy, że gracze Do 3 X tracili bramki w ostatnich sekundach meczu w pierwszej połowie w 30min a w drugiej w 60 min.

Drugie spotkanie tego dnia to starcie drużyn ORŁÓW oraz AC ŻARSKI TEAM.  Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:5 choć po pierwszej połowie wydawać by się mogło, że ekipa Orłów zdemoluje przeciwników wygrywając pierwsze 30 min 5:2. Jednak upór i determinacja  graczy z Żar pozwoliły doprowadzić do remisu i tym samym zdobyć cenny 1 pkt.  Hattrikami w tym meczu poszczycić się mogą gracze obu drużyn Mnich Marek z ekipy Orłów oraz Matrunionek Krzysztof – AC Żarski Team.

Kolejne dwa spotkania odbyły się w piątek 15 września.  Drużyna BŁĘKITNYCH podejmowała MAGIKÓW z Żar.  Pierwsza połowa meczu to wzajemne „badania” się zespołów. Dobrze działające obrony i mało skuteczni napastnicy ustalili wynik do przerwy 2:1 dla ekipy z Lubska. Druga odsłona meczu przyniosła już więcej emocji co przełożyło się na końcowy wynik 5:4 dla Błękitnych. Dodać należy jednak fakty, iż ekipie z Żar niewiele brakowało do osiągnięcia korzystnego wyniku bowiem w ostatnich 15 minutach spotkania zdołali zdobyć 3 bramki /46min, 53min, 60min/ przy zerowych trafieniach niebieskich.

Ostatni już mecz tej kolejki to spotkanie, które zapowiadało się jak co roku mecz „na szczycie” najbardziej utytułowanych drużyn LALPN CALEG – BEZ NAZWY. Niestety przedmeczowe przypuszczenia o znakomitym widowisku szybko zostały zweryfikowane. Dominacja „Mistrza” z ubiegłego roku była aż nadto widoczna wynik spotkania 7:2. Mecz bez większej „historii”.  Odnotować tylko należy, że przed rozpoczęciem sezonu drużyna Caleg powstała z połączenia się drużyn CALEG I i CALEG II. Spowodowane to było znacznymi osłabieniami obu ekip./Odejście zawodników do drużyn zrzeszonych oraz transfery wewnątrz ligi/.

Podsumowując: w drugiej kolejce strzelono 33 bramki, sędzia pokazał 3 żółte kartki. Liderem po tej kolejce została drużyna BEZ NAZWY a na ostatnim miejscu nadal pozostaje ekipa DO 3 X.                                                                                 Zespół Eurotransu w tej kolejce pauzował.

...