Posumowanie, zapowiedź...

• autor: S.S., 2015-06-03 13:43

Walka o tytuł mistrzowski wkracza w decydująca fazę. Wczoraj rozegrano pierwszy mecz, dziś kolejne dwa.

MMalu Żary - AC Żaeski Team  4 - 3 (3-1)
(Matrunionek K.3',36', Hass M.9', Horożaniecki 60'+1' - Peciuch 15', Szudlarek 33', Lidtke 54')

Na początek rundy finałowej odbyły się ostatnie w tym sezonie żarskie derby. Po ciekawym i emocjonującym spotkaniu górą byli zawodnicy MMalu. W tym sezonie między tymi zespołami padały remisy i zapewne wiele osób też tak przewidywało. Początek zwiastował łatwą wygraną lidera. Po przerwie do roboty wzięli się jednak ambitni gracze Teamu i udało się im doprowadzić do remisu. Szczęście uśmiechnęło się jednak do MMalu, które zdobyło bramkę tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. W ten sposób lider dopisał do swojego dorobku niezwykle ważne punkty, jakże istotne w walce o „pudło”. AC musi szukać szczęści w kolejnych meczach, szanse choćby na brąz jeszcze są.(kliknij więcej...)

Bez Nazwy – Błękitni

Bez Nazwy cięgle przystępuje z pozycji goniącego. Nie inaczej będzie i tym razem, bo lider wygrał, odpowiedź Mistrza jest więc wręcz wymagana. Oczywiście strata punktów niczego jeszcze nie przekreśla, tym niemniej przy tak wyrównanej stawce liczy się każdy. Bez Nazwy będzie zmotywowane i wydaje się, że w obecnej formie powinno dogonić lidera.

Błękitni przeżywają huśtawki nastrojów. Ze względu na swoją nierówną grę do końca musieli walczyć o zapewnienie sobie samego udziału w decydującej rozgrywce. Udało się, więc teraz pora na realizację kolejnych celów. A takim niewątpliwie jest medal. Błękitni już niejednokrotnie pokazywali, że w końcówce potrafią się zebrać ii walczyć na maksa. Dziś też to udowodnią.

Faworytem są zawodnicy Bez Nazwy, ale Błękitni się nie wystraszą. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja.

Policja – Do 3X

Policja celuje wysoko. Już znalazła się w decydującej walce o Puchar, ale zapewne będzie chciała skończyć sezon z dwoma trofeami. Sytuacja wyjściowa jest niezła, więc trzeba nie tylko utrzymać, to co się ma, ale warto też zaatakować coś wyżej. Dodatkowym smaczkiem będzie szansa na rewanż na przeciwniku za przykrą porażkę sprzed dwóch miesięcy.

Dla Pomarańczowych już sam awans do szóstki jest niezłym wynikiem, ale nie spoczną oni wyłącznie na laurach. Wszak są w tym gronie zespoły, z którymi Do 3X się rozprawiło. Tak więc dla tego zespołu te dodatkowych pięć spotkań jest nie tylko okazją do pokazania, że są tu nieprzypadkowo, ale i  do osiągnięcia sporego osiągnięcia, jakim niewątpliwie byłby medal LALPN.

Policja ma coś do udowodnienia rywalom, poza tym walczy o wysokie cele. Ale skoro Do 3X już pokonało Policję, na pewno będzie chciało podtrzymać tę passę. Kto przechyli szalę na swoją stronę?

autor: ~Typ typer 2015-06-03 14:18:43

avatar Bez Nazwy - Błękitni 5:2