Podsumowanie XIX kolejki LALPN...cz.1

• autor: S.S., 2015-05-07 15:29

Wczoraj rozegrano trzy mecze LALPN. Po weekendowej posusze wreszcie było się czym emocjonować.(kliknij więcej...)

Calesa - Bez nazwy  3 - 3 (0-2)
(Cichocki 51',57', samobójcza 60'+2' - Wójtowicz M.9',45', Wodniczka 21')

Na pierwszy plan wysuwa się rywalizacja Bez Nazwy z Calesą. Zarówno pierwsi, jak i drudzy mają jasno określone cele. Wydawało się, że bliżej ich realizacji jest Mistrz, który prowadził już 3-0 i witał się z kompletem punktów. Zryw ambitnych zawodników Calesy pozwolił im jednak na doprowadzenie do remisu w doliczonym czasie gry. Tak więc po raz kolejny okazało się, że walczyć trzeba do końca. Dla bez nazwy strata punktów nie jest może jeszcze aż tak bolesna. Wszak żarski rywal również stracił punkty. Dla Calesy jedno oczko to biorąc pod uwagę jej pozycje dość mało, ale kto wie, czy w końcowym rozrachunku ten punkt nie przechyli szali na jej stronę.

Orły - AC Żarski Team  1 - 3 (1-1)

(Łobodziec 13' - Danielec 6', samobójcza 47', Świerżewski 53'

ż.k: Żebrowski (AC Żarski Team)

Żarski Team praktycznie „wyrzucił” Orły z czołowej szóstki. Strata punktów w przypadku tej doświadczonej drużyny praktycznie odbiera jej szansę na udział w decydującej rozgrywce. Teoretyczne szanse jeszcze są, ale biorąc pod uwagę wyjątkowo trudny terminarz trzeba je ocenić nisko. Zwłaszcza, że już teraz jest strata. Dla AC to niezwykle ważne trzy punkty. Nie gwarantują jeszcze miejsca w czołowej szóstce, ale znacznie przybliżają go do tego celu. Jakaś tam przewaga jest, więc niech się martwią póki co inni.

FC Manolia - Do 3 X  1 - 4 (1-2)
(Kaczmarek Z.22' - Demków 11',14', Ryba 46', Durko 47')

Zgodnie z planem kolejne punkty do swojego konta dopisał zespół Do 3X. Zwycięstwo może nie było nadzwyczaj efektowne, nawet niższe, niż w przypadku potyczek z wyżej notowanymi rywalami, ale nie wysokość wygranej się liczy, a punkty do konta. A te pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. A FC nadal nie ma na koncie choćby punktu i ciężko będzie to zmienić w tym sezonie.

autor: ~Koła z czoła 2015-05-08 14:14:21

avatar A Calesa wciąż walcząca
i walcząca aż do końca ;)