Zapowiedź XIII kolejki LALPN...cz.2

• autor: S.S., 2015-03-20 11:38

Już dziś wieczorem dokończona zostanie 13. seria spotkań. (kliknij więcej...)

Do 3X – Orły

Do 3X walczy o wejście do czołowej szóstki. Pierwszy krok zrobiony został tydzień temu, kiedy udało się pokonać wyżej notowanego rywala. Do osiągnięcie końcowego celu jednak jeszcze daleko. Teraz na drodze znów dobry rywal, a zwycięstwo w tym meczu jest o tyle ważne, że trzy punkty pozwoliłyby przeskoczyć go w tabeli!

Orły w pierwszym meczu wyraźnie poległy w starciu z liderem, ale zostawiły po sobie naprawdę korzystne wrażenie. Wydaje się, że przy utrzymaniu tego poziomu gry mogą być spokojne miejsca w czołówce. Szansą na udowodnienie tej tezy będzie dzisiejszy mecz, w którym komplet punktów jest jak najbardziej pożądany – rywal zostanie przecież za plecami.

Mecz ma kolosalne znaczenie dla układu czołowej szóstki. Obie drużyny zanotowały różne wyniki w pierwszych meczach, ale w bezpośrednim starciu każdy wynik jest możliwy.

FC Magnolia – Policja

FC okupuje ostatnią pozycję w tabeli i trzeba przyznać, że niezwykle ciężko będzie się z niej wygrzebać. W przerwie zimowej zespół poczynił jednak transfery, więc może nastąpi chociaż poprawa poziomu gry. Tego życzą sobie zapewne zawodnicy, jak i kibice ekipy spod znaku słodkości. Magnolia zaprezentuje się wiosną po raz pierwszy, ale o jakikolwiek punkt będzie trudno.

Policja nie dała się pokonać Mistrzowi z ubiegłego sezonu. Wydaje się, że Mundurowi bez problemu uplasują się w czołowej szóstce, ale liczą też pewnie na coś więcej, niż sam udział w rundzie finałowej. By walczyć o medale, trzeba dopisywać punkty do swojego dorobku. Żaden inny scenariusz w starciu z najsłabszą ekipą ligi nie wchodzi w rachubę.

Faworyt jest tylko jeden. Każdy inny wynik, niż wygrana Policji, będzie sensacją.

Hertz – Calesa II

Dla żarskiej drużyny niezwykle ważny mecz. Żarski zespół z tęsknotą spogląda w górę, gdzie na początku rozgrywek się plasował. Teraz jest mała strata do czołowej szóstki, więc trzeba walczyć o powrót do stawki zespołów walczących o tytuł. Droga wiedzie przez wygrane w meczach z ekipami o zbliżonym potencjale. Jeśli więc Hertz marzy o grze w rundzie finałowej, musi wygrać. Porażka zdecydowanie oddala ten cel.

Calesa II miała w tym sezonie wznieść się jeszcze poziom wyżej. Wydawało się, że zespół jest na dobrej drodze do tego celu, ale coś się zacięło i ostatecznie skończyło się na mało zadowalającym wyniku. Wiosną jest szansa odzyskać twarz, więc zapewne gracze tej ekipy postarają się odzyskać zaufanie kibiców i obserwatorów. Czy uda się to już w starciu z żarskim Hertzem?

Spotkanie zapowiada się jako starcie dwóch zespołów o zbliżonym potencjale. Wynik wydaje się być sprawą otwartą. Jesienią nie padła żadna bramka, ale miejmy nadzieję, że ten wynik już się nie powtórzy.