Podsumowanie XIII kolejki LALPN...cz.1

• autor: S.S., 2015-03-20 11:35

To dopiero początek sezonu, a już sporo dzieje się w naszej lidze. Póki co toczy się walka zarówno o wejście do szóstki, jak i najlepszą sytuację wyjściową przed ostateczną rozgrywką. (kliknij więcej...)

FC Błękitni - Bez nazwy  1 - 3 (0-2)
(Handke 41' - Wójtowicz T.13', Domański 26', samobójcza 55')

W pierwszym meczu Bez Nazwy nie bez kłopotów rozprawiło się z Błękitnymi. Mistrz w pierwszym meczu stracił punkty, więc nie mógł sobie pozwolić na kolejne wpadki. Mecz był ważny dla układu czołówki. Zdobyte punkty powodują, że Bez Nazwy powoli zaczynają odskakiwać, a tym samym powtarza się scenariusz z ubiegłego roku. Oczywiście po odjęciu połowy punktów różnica będzie mniejsza, ale Mistrz już zaczął pracować na zrobienie odpowiedniej przewagi. A Błękitni muszą gonić w następnych meczach.

Calesa II - Calesa   1 - 1 (0-0)
(Zubowicz 35' - Siemion 55')

Wiele emocji przyniosły środowe derby. Oba zakończyły się podziałem punktów. Jako pierwsze po punkcie do swoich kont dopisały oba zespoły Calesy. Te spotkania zawsze rządziły się swoimi prawami i nie inaczej było tym razem. Mecz nie był fascynującym widowiskiem, ale nikt nie odpuszczał i nie brakowało walki. W pierwszych trzydziestu minutach gole nie padły. W drugiej połowie obie ekipy trafiły po razie. Pierwszą bramkę zdobył drugi zespół, ale nie udało się dowieźć wygranej. Pod koniec utytułowana imienniczka wyrównała i nawet przycisnęła walcząc o wygraną, ale nie było to jej dane. Ten wynik powoduje, że Calesa, która zdobyła w dwóch meczach ledwie jeden punkt, jest w niezwykle trudnej sytuacji.

MMalu - AC Żarski Team   3 - 3 (2-1)
(Hass Ł.11', Gawlak 14',60'+1' - Walasek 18',41', Świerżewski 58')

Nie nudzili się również kibice oglądający żarskie derby. Pierwsza połowa stała na bardzo wysokim poziomie, a tempo było jak na naszą ligę wręcz zawrotne. Akcja za akcją, wiele sytuacji podbramkowych, walki – tego nie brakowało. Kości w niektórych momentach wręcz trzeszczały, ale trzeba przyznać, że mimo twardej walki, starano się szanować przeciwnika i grać fair. MMalu wyszło na dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że wygrana przypadnie właśnie tej drużynie. Jednak po błędzie w środkowej strefie boiska pomocnik AC pięknym strzałem zdobył bramkę kontaktową. W drugiej połowie Żarski Team zepchnął rywala do obrony, ale gola nie mógł zdobyć. Lider się otrząsnął i zaczął odpowiadać. Po jednym z jego nieudanych ataków nastąpiła kontra, którą zawodnicy AC wykończyli wręcz książkowo. Pod koniec meczu zdobyli jeszcze jednego gola i wydawało się, że zapiszą komplet punktów. Jednak w doliczonym czasie MMalu udało się doprowadzić do wyrównania. W sumie zasłużony podział punktów.

autor: ~nazar 2015-03-20 18:45:07

avatar Witam serdecznie wszystkich sympatyków lalpn.Dawno nie pisałem ale sytuacja w lidze coraz więcej może się podobać.Cieszy mnie fakt,że wszystkie drużyny przystąpiły do rundy wiosennej z mocnymi postanowieniami na poprawę miejsca w tabeli.Zyskuje na tym ranga ligi jak i poziom satysfakcji kibiców, co jest przecież dla nas "sportowców" najważniejsze.Gołym okiem widać,że transfery porobione przez poszczególne drużyny w celu ich wzmocnienia nie zawsze dały oczekiwany efekt.Ale poczekajmy czasu jest jeszcze dość.Chodzi mi po głowie myśl czy nie zorganizować choć raz meczów pucharowych w dzień niedzielny co pomogłoby w rozreklamowaniu naszej kochanej ligi szerzej ale to ukłon w stronę organizatorów.Życzę wszystkim sukcesów w rundzie a szczególnie drużynom z końca aby zamieszali jeszcze.Pozdr

autor: ~sympatyk lalpn 2015-03-21 09:27:12

avatar Podoba mi się ten pomysł ale ja bym poszedł krok dalej. Było by super jakby zrobić mecz naszej ligi zaraz po meczu Budowlanych myślę że część kibiców zostało by zobaczyć jak grają amatorzy.

autor: gutek53 2015-03-22 16:55:18

Profil gutek53 w Futbolowo Popieram pomysł kolegi Nazara co do meczy pucharowych w niedzielę. Świetny pomysł.