Zapowiedź XII kolejki LALPN

• autor: S.S., 2015-03-10 11:48

RUSZAMY!!!

Pewnie już wszyscy się stęsknili za rywalizacją w naszej Lidze. Pogoda za oknem coraz lepsza, więc trzeba przystąpić do rundy rewanżowej. Już jutro pierwsze wiosenne granie, a w piątek dokończenie kolejki. Przerwę zimową wiele drużyn wykorzystało na transfery, niektóre trzeba przyznać naprawdę ciekawe, więc emocji nie powinno zabraknąć.(kliknij więcej...)

Calesa – Do 3X

Calesa trochę przemeblowała skład i przystępuje do walki o czołową szóstkę. Po rundzie jesiennej jest największym zaskoczeniem „in minus” i jest pod kreską. Trzeba więc zakasać rękawy, jeśli myśli się o grze w rundzie mistrzowskiej. W tym meczu utytułowana ekipa będzie faworytem, ale rywal był zawsze niewygodny, a dodatkowo… gra o ten sam cel. Ciekawe, jak się sprawdzą nowe nabytki.

Do 3X borykało się z niesamowitymi problemami w rundzie jesiennej, którą jednak udało się dograć. Daje to przepustkę do występów na wiosnę, a tym samym walki o czołową szóstkę. Trzeba więc od początku zbierać punkty, by ich nie brakło na koniec. Bezpośredni rywal w walce o ten cel również będzie zdeterminowany, ale dla Pomarańczowych łatwych spotkań nie będzie.

Obie drużyny potrzebują w tym meczu punktów jak tlenu. Przegrywający postawi się w niezwykle trudnej sytuacji i jedną nogą będzie poza rundą finałową. Stawka jest więc spora, co już gwarantuje niezłe widowisko.

Bez Nazwy – Policja

Ubiegłoroczny Mistrza wraca do gry. Jesień zaczął od zwycięstwa nad Policją, ale później było już gorzej. Na szczęście potem coś zaskoczyło i Bez Nazwy wrócili na właściwy tor. Ostatecznie udało się podnieść i sytuacja na końcu wyglądała już dobrze. Jeśli dodać powrót ich zdecydowanie najlepszego zawodnika – rywale, miejcie uzasadnione obawy!

Policja też ma jasno określone cele. Trzeba ugrać jak najwięcej punktów, by w rundzie mistrzowskiej walczyć o wysokie cele. Jesienią na inaugurację przegrała z Mistrzem, ale teraz nowe rozdanie. Mundurowi mają nadzieję na korzystniejszy wynik. I choć rywal wyraźnie się wzmocnił, nie muszą być skazani wyłącznie na porażkę. Poprzeczka zawieszona będzie wysoko, ale nie tak, by jej nie przeskoczyć.

Niewątpliwie najciekawsze starcie w tej kolejce. To pierwszy mecz, więc forma zespołów jest niewiadomą. Tak czy inaczej będziemy świadkami emocjonującego spotkania.

Orły – MMalu

Orły znalazły się w czołówce i niejednokrotnie potwierdziły, ze nie są tam przez przypadek. Zasłużona drużyna zaskoczyła pozytywnie wielu obserwatorów swoją postawa w rundzie jesiennej i zapewne nie zamierza spocząć na laurach. Pojawiła się szansa ugrania korzystnego wyniku, więc trzeba do niego dążyć. Jesienią wyraźnie poległa z żarskim liderem, więc jest szansa na rewanż.

Lider zmienił nazwę i praktycznie w niezmienionym składzie przystąpi do rudny wiosennej. Jedyna zmiana wynikła z konieczności uzupełnienia luki na pozycji bramkarza, ale reszta drużyny to już okrzepli w tej rywalizacji gracze. Rywale naciskają, więc nie można się oglądać za siebie i robić swoje. W meczu z groźnym rywalem trzeba wykonać plan, którym niewątpliwie jest komplet punktów.

Faworytem na pewno jest drużyną z Żar. Orły potrafią jednak napsuć sporo krwi rywalom, o czym przekonała się już niejedna drużyna w lidze. Mecz ze wskazaniem na MMalu, ale rywal łatwo się nie podda.

Hertz – Calesa II

Dla żarskiej drużyny niezwykle ważny mecz. Żarski zespół z tęsknotą spogląda w górę, gdzie na początku rozgrywek się plasował. Teraz jest mała strata do czołowej szóstki, więc trzeba walczyć o powrót do stawki zespołów walczących o tytuł. Droga wiedzie przez wygrane w meczach z ekipami o zbliżonym potencjale. Jeśli więc Hertz marzy o grze w rundzie finałowej, musi wygrać. Porażka zdecydowanie oddala ten cel.

Calesa II miała w tym sezonie wznieść się jeszcze poziom wyżej. Wydawało się, że zespół jest na dobrej drodze do tego celu, ale coś się zacięło i ostatecznie skończyło się na mało zadowalającym wyniku. Wiosną jest szansa odzyskać twarz, więc zapewne gracze tej ekipy postarają się odzyskać zaufanie kibiców i obserwatorów. Czy uda się to już w starciu z żarskim Hertzem?

Spotkanie zapowiada się jako starcie dwóch zespołów o zbliżonym potencjale. Wynik wydaje się być sprawą otwartą. Jesienią nie padła żadna bramka, ale miejmy nadzieję, że ten wynik już się nie powtórzy.

AC Żarski Team – Błękitni

AC jest na końcu stawki walczącej o miejsce w szóstce. Jesienią zaliczył kilka znaczących wyników, ale też nie uniknął wpadek. Teraz musi dać z siebie sporo, jeśli chce się utrzymać w batalii o rundę dodatkową. Na potknięcie żarskiego zespołu czekają wszak ekipy będące tuż za jego plecami. Na inaugurację dość niespodziewanie pokonali Błękitnych i powtórka tamtego wyniku jak najbardziej widziana.

Błękitni potracili sporo punktów w meczach, w których teoretycznie nie powinni ich tracić. Przez to mają mała stratę do prowadzącego MMalu, ale nie jest to strata nie do odrobienia. Teraz trzeba uniknąć podobnych niepowodzeń i wtedy walka o tytuł mistrzowski będzie jak najbardziej realna. Udany rewanż na żarskim AC jest więc nawet bardziej niż pożądany.

Ten mecz powinien przynieść sporo emocji i zagwarantować sporą ilość bramek. Oby te przepowiednie się sprawdziły. A wygra… lepszy!

autor: ~piłkarz 2015-03-11 18:37:49

avatar Szkoda że organizator nie zaczął trochę wcześniej rozgrywanie meczów to by było można te kolejki mistrzowski szybciej zacząć zwłaszcza że pogoda dopisywała

autor: ~obserwator 2015-03-11 18:39:00

avatar I dzisiaj zaczynamy moje typy policja -bez nazwy remis calesa- do3x remis