Sprawy organizacyjne LALPN - wiosna.

• autor: S.S., 2015-02-27 09:59

W rundzie wiosennej sezonu LALPN 2014/2015 regulamin pozostaje bez zmian. Wszystkie zmiany o jakich była mowa na koniec rundy jesiennej zostaną wprowadzone do Regulaminu LALPN 2015/2016. Zmiany będą dotyczyły: przekładania meczów, walkowerów, kar za przewinienia indywidualne (czerwona kartka), zasad zgłaszania zawodników oraz inne.

UWAGA !!! Mecze w rundzie Mistrzowskiej nie można przekładać.

Proszę o zapoznanie się z punktami poniżej, które należy przestrzegać w czasie rozgrywek LALPN. (kliknij więcej...)

1. Na boisko zespoły wprowadza sędzia główny zawodów (wychodzimy z miejsca przeznaczonego do zmian).

Zespół gości wita się najpierw z sędzią, a następnie, przechodząc wzdłuż, wita się z zawodnikami zespołu gospodarza. Mecze odbywać się będą punktualnie o wyznaczonej godzinie.

2. Sędzia dostarcza na mecz dwie piłki, obowiązkiem obydwu drużyn jest dopilnowanie by po meczu u sędziego znajdował się komplet dwóch piłek. Jeśli po meczu zabraknie piłki, obydwa zespoły uzupełniają stan piłek do następnej kolejki.

3. Mecze odbywać się będą punktualnie o wyznaczonej godzinie, proszę przybywać na boisko 10 minut wcześniej.

4. Kapitan zespołu obok nazwiska bramkarza w protokole meczowym wpisuje symbol - Br.

5. Każdy zespół zobowiązany jest do wystąpienia w zawodach w jednolitych koszulkach, i obuwiu sportowym miękkim (dop. są tzw.lanki), w innym przypadku zawodnik (zawodnicy) nie zostanie dopuszczony do zawodów.

6. Wszelka działalność drużyny lub jej przedstawicieli mająca związek z rozgrywkami, a sprzeczna z etyką sportową rzucająca cień na dobre imię sportu może stanowić podstawę do podjęcia drastycznych kroków wobec winnych, aż do wykluczenia drużyny.

W przypadku zachowań wybitnie niesportowych (np. uderzenie przeciwnika czy znieważenie sędziego) Organizator może podjąć decyzję o nałożeniu kar dyscyplinarnych w stosunku do:

• drużyn w postaci ujemnych punktów, kar finansowych lub wykluczenia z rozgrywek

• zawodników w postaci kar finansowych, zawieszenia lub wykluczenia z rozgrywek).

• w sytuacji gdy na wskutek zachowania osób związanych z drużyną (zawodnicy, kibice) dojdzie do zniszczenia mienia osoby te są zobowiązane do pokrycia kosztów naprawy. (Regulamin LALPN_Roz.VI,Pkt 12).

7. W czasie rozgrywania meczu zawodnicy nie mogą być pod wpływem alkoholu. Jeżeli sędzia zawodów stwierdzi, że zawodnik jest w stanie nietrzeźwym będzie miał prawo do usunięcia zawodnika z boiska dotyczy to także spożywania alkoholu występujących w danej chwili zawodników na boisku i poza nim.(Regulamin LALPN_Roz.VI,Pkt 13).

8. STREFA ZMIAN oraz miejsce dla zawodników rezerwowych, znajduje się przy banerze reklamowym MLKS Budowlani od strony kortów.

Procedura prawidłowej zmiany: zawodnik schodzący z boiska podaje rękę ("piątkę") zawodnikowi wchodzącemu przy linii bocznej (strefa zmian).

Kibice nie mogą się znajdować po stronie banera reklamowego w pobliżu drużyn grających mecz.

Drużyny, które zakończą mecz powinni udostępnić miejsce dla następnych zespołów.

9. Zaległości finansowe należy uregulować przed pierwszym spotkaniem.

10. Transfery można zgłaszać do pierwszych meczy rundy wiosennej. Dołączając listę zawodników do protokołu. Lista musi zawierać następujące dane: data urodzenia oraz nr PESEL. Zawodników należy także wpisać do protokołu meczowego.

11. Każdy zespół odpowiada za zgłoszonych przez siebie zawodników.

12. Sędziów na daną kolejkę LALPN obsadza Organizator rozgrywek.

Ze sportowymi pozdrowieniami - Stanisław Słobodzian.