Zapowiedź VIII kolejki LALPN...cz.1

• autor: S.S., 2014-10-21 20:16

Od jutra gramy już mecze ósmej kolejki. Co prawda w komentarzach już pojawiła się zapowiedź w nieco innej formie, ale trzymając się naszego harmonogramu wypada wspomnieć w nieco innych słowach o tym, co nas czeka.(kliknij więcej...)

Orły – AC Żarski Team

Orły plasują się w czołówce i prezentują się naprawdę dobrze. Mają już na swoim koncie sporo punktów, a do końca ta pula może się jeszcze powiększyć. W ostatniej kolejce pojawiła się jednak mała zadyszka. Minimalna wygrana nad Magnolią na pewno nie była planowana, ale przecież zwycięzców się nie sądzi. O tym, jaka jest forma ekipy, dowiemy się po spotkaniu z inną drużyną czołówki.

AC zaaklimatyzował się w czołówce i ani myśli z niej wypaść. Co prawda ostatnio mecz tej drużyny został przełożony, a w pierwszym meczu pucharowym przydarzyła się wpadka, ale w Lidze zespół wie, o jaką stawkę gra. Mecz z Orłami jest niezwykle ważny dla układu tabeli, więc Żarski Team będzie dodatkowo zmotywowany i zapewne powalczy o pełną pulę.

Hit tej kolejki powinien przynieść sporo emocji. W rozegranym trzy tygodnie temu meczu pucharowym wyraźnie górą był Żarski Team, ale teraz nie musi być tak samo. Każdy wynik możliwy.

Calesa – Bez Nazwy

Dla Calesy najbliższe tygodnie będą naprawdę ciężkie. Najpierw wyraźna porażka z Orłami, potem przełożony ważny mecz z AC. Teraz starcie z łapiącym właściwy rytm Bez Nazwy, a w kolejce inne ligowe tuzy. Mistrza trzeba bezwzględnie pokonać, bo inaczej zbliży się na niebezpieczną odległość. Trzeba więc się zebrać i powalczyć z większą werwą, niż w klasyku z Orłami.

Bez Nazwy potraciło już sporo punktów i jest jeszcze „pod kreską”, ale powoli odrabia straty do czołówki. Ostatnio udało się pokonać Hertza, dzięki czemu zmniejszył się dystans do uciekającej szóstki. Ewentualna wygrana z Calesą jest jak najbardziej pożądana, gdyż pozwoli praktycznie doścignąć rywala. Jest więc o co walczyć.

To starcie zapowiada się równie emocjonująco. Każdy wynik jest możliwy, a stawka mimo wszystko naprawdę wysoka. Oj, będzie się działo!

Łabędzia – Błękitni

Ciężko szukać pozytywów w poczynaniach Łabędziej. Od wszystkich zbiera tęgie baty i od dawna piastuje pozycję czerwonej latarni ligowych zmagań. Na poprawę póki co perspektyw nie widać. Teraz starcie z jednym z głównych kandydatów do końcowego triumfu, więc choćby remis byłby sensacją.

Błękitni wkroczyli na ścieżkę zwycięstw i nie zamierzają z niej zbaczać. Odprawiają kolejnych rywali i dopisują kolejne punkty do swojego konta. Ich zdobycz jest już na tyle pokaźna, że pozwoliła im objąć fotel lidera. Najbliższy rywal nie ma chyba większych szans zrzucić ich z tego piedestału. Zapowiada się na kolejne ostre strzelanie.

Zwycięzcę w tej parze wskazać łatwo. O niespodziankę będzie chyba niezmiernie trudno…