Podsmuownie V kolejki LALPN...cz.2.

• autor: S.S., 2014-10-06 15:55

W piątek rozegrano trzy mecze piątej kolejki.

Policja  - Do 3 X  4 - 2 (2-2)
(Samsel 5', Bednarek 19', Duczmal 40', Kozakiewicz P.42' - Janik 1', Płaczek 29' )

Pierwszy zakończył się raczej zgodnie z przypuszczeniami większej ilości kibiców. Policja ograła może niezbyt wysoko, ale spokojnie Do 3X i zameldowała się w czołówce. Mundurowi grają „w kratkę”, ale przy wyjątkowo wyrównanej stawce w tym roku póki co wystarcza to na bliski kontakt z prowadzącymi drużynami. Do 3X póki co spisuje się nie najlepiej. Tylko jedna wygrana, mecz oddany walkowerem… Na pewno zawodnicy tej ekipy nie tak sobie wyobrażali grę w tym sezonie.(kliknij więcej...)

Bez nazwy - Calesa II  1 - 3 (1-1)
(Grynienko D.23' - Stompor 13', Łapa 32', Zubowicz 45')

W drugi meczu byliśmy świadkami chyba jednak małej niespodzianki. Ubiegłoroczny mistrz poległ w walce z drugim zespołem Calesy. Choć już niejednokrotnie wspominano, ze skład w tym sezonie jest znacznie słabszy, to jednak wydawało się, że ze „średniakami” Bez Nazwy będzie w stanie wygrywać. Jest jednak inaczej i na chwilę obecną ciężko być optymistą. Calesa II jakby się odrodziła. To dopiero pierwsza jaskółka, więc trzeba swoją dobrą dyspozycję potwierdzić jeszcze w kolejnych meczach.

FC Błękitni - FC Żary  4 - 2 (2-1)
(Stróż 2',32', Handke 7', Kołacki A.60'+2' - Matrunonek K.12',37')

Najbardziej oczekiwanym meczem piątkowym było niewątpliwie starcie Błękitnych z liderem. Mecz był zacięty, ale i często przerywany przez sędziego. Nie brakowało fauli, a sędzia wydaje się, że mógł częściej korzystać z żółtych kartoników wobec graczy obu drużyn. Błękitni szybko wyszyli na prowadzenie, a FC nie zdołało doprowadzić choćby do wyrównania. Sytuacji podbramkowych było całkiem sporo. Z dużym szczęściem bronili bramkarze Błękitnych, czasem też wyręczali ich zawodnicy z pola. Żarska ekipa straciła w tym meczu bramkarza po bezmyślnym zagraniu jednego z zawodników rywali, choć trzeba przyznać, nie to było przyczyną porażki. Tak czy inaczej wynik ten jest bardzo dobry dla rywalizacji – bardzo wiele ekip tłoczy się w wyrównanej czołówce. To na pewno zaostrzy rywalizację.