Zapowiedź XXIV kolejki LALPN...cz.2

• autor: S.S., 2014-06-06 07:04

Dziś i jutro rozegrane zostanę kolejne mecze. W piątek powinno być dokończenie ostatniej kolejki, ale znów jedno spotkanie się nie odbędzie. Przełożone spotkania stały się już chyba istną plagą, co zaciemnia obraz rywalizacji, zwłaszcza na koniec rozgrywek.(kliknij więcej...)

Calesa II – Malinowski Team

Drugi zespół Calesy kończy całkiem udany sezon. Zespół okrzepł w rywalizacji ligowej, osiągnął kilka znaczących wyników i zdecydowanie poprawił się w porównaniu z poprzednim sezonem. Do kilku spotkań przystępował w roli faworyta i nie inaczej będzie w dniu dzisiejszym. W starciu z żarskim rywalem Calesę II na pewno interesować będzie komplet punktów i trzeba przyznać, że nie jest to tylko mrzonka.

Malinowski Team potwierdza to, co o nim wiemy od dawna. Drużyna potrafi zagrać całkiem ciekawe zawody, postraszyć rywala nawet z najwyższej półki, ale też przegrać mecz z ekipa z końca tabeli. Żarski zespół gra bardzo chimerycznie, często boryka się z problemami kadrowymi. Wiele punktów „uciekło” mimo dobrej postawy, zwłaszcza w pierwszych połowach. Może na zakończenie zawodnicy Malinowskiego pokażą, że drzemią w nich spore możliwości.

Faworytem na pewno jest Calesa II, która prezentuje równą dość wysoką formę. Malinowski nie ma nic do stracenia, a dodatkowo skoro to ostatni mecz, może chcieć coś udowodnić. Będzie się działo!

FC Żary – Calesa

Mecz o bardzo dużym znaczeniu w kontekście trzeciego miejsca. FC  zakończy sezon na drugim miejscu i jakikolwiek wynik w ostatnich meczach nic tego nie zmieni. Trudno jednak przypuszczać, by żarscy zawodnicy odpuścili w piątkowym meczu, który będzie ostatnim sprawdzianem przed finałową potyczką pucharową. W półfinale tych rozgrywek bez problemu odprawili rywala aplikując mu sporo bramek. Czy tym razem będzie podobnie?

Calesa jest w trudnej sytuacji. Wciąż walczy o trzecie miejsce, a do rozegrania jeszcze aż trzy mecze z czołowymi ekipami. Dodatkowo wydaje się, że drużyna złapała zadyszkę, co odbiło się na wynikach. Pamiętna porażka z Orłami spowodowała, że z zespołu jakby uszło powietrze. Piątkowy rywal, mimo że gra o przysłowiową pietruszkę, na pewno nie odda pola bez walki. Trzeba będzie zagrać dużo, dużo lepiej, niż ostatnio, by myśleć o wygranej.

W meczu o stawkę na pewno w obecnej formie byłby zespół żarski. Ten jednak już o nic nie walczy, ale i tak będzie chciał zainkasować komplet punktów. Calesa musi grać o całą pulę, gdyż jakakolwiek strata punktów spowoduje, że marzenia o podium się oddalą. Może być łatwiej o tyle, że rywal będzie osłabiony przez pauzujących kartkowiczów.

Bez Nazwy – Policja

Bez Nazwy mierzy w podwójną koronę, a w tym meczu może sobie już ostatecznie zapewnić pierwszą z nich. Mający już tylko teoretyczne szanse FC Żary gra przed nimi, więc w przypadku korzystnego wyniku beniaminek może przystąpić do rywalizacji już jako nowy Mistrz. Bez względu na inne wydarzenia Bez Nazwy na pewno zagra o całą pulę chcąc udowodnić swoją dominację w Lidze.

Policja walczy o najniższy stopień podium. Szanse ku temu są, ale trzeba zbierać punkty. Rywal z najwyższej półki, ale jeśli chce się coś ugrać, trzeba coś dać z siebie. Motywacji dodatkowej nie będzie trzeba, gdyż Mundurowi wiedzą, jak wiele zależy od wyniku tego meczu. Na pewno Policja powalczy o pełną pulę nie mając nic do stracenia, bo w obecnej sytuacji każdy punkt jest dla niej na wagę złota.

Zapowiada się bardzo emocjonujące widowisko. Bez Nazwy już przed meczem może zostać Mistrzem, a Policja do końca będzie walczyć o trzecią lokatę. Zapewne więcej kibiców obstawia zwycięstwo (prawie) Mistrza, ale determinacja Mundurowych może mieć kapitalne znaczenie.