Zapowiedź XXIV kolejki LALPN...

• autor: S.S., 2014-06-03 13:51

Już jutro pierwsze mecze ostatniej kolejki. W środę grają ekipy z dolnej części tabeli, więc nie zapadnie ostatnie najważniejsze rozstrzygnięcie dotyczące trzeciej lokaty. Ale w poprzedniej kolejce taki zestaw par przyniósł sporo bramek i emocji.(kliknij więcej...)

Orły – Łabędzia

Orły na koniec sezonu zaczęły wreszcie prezentować się tak, jak od nich oczekiwali ich kibice. Drużyna zaczęła zbierać punkty i może nawet jeszcze awansować w tabeli. Przebudzenie przyszło w meczu z Calesą i od tej pory doświadczona ekipa już nie przegrywa. W ostatnim meczu trafia się rywal będący wyraźnie pod kreską, więc to Orły będą faworytem.

Łabędzia z utęsknieniem wygląda końca rozgrywek. Jej gra na wiosnę to istna równia pochyła, po której drużyna stacza się cały czas. Wczoraj doznała najwyższej porażki w sezonie. Przytrafiły się również problemy kadrowe i widoków na poprawę obecnej sytuacji póki co nie ma. Trzeba jakoś z twarzą zakończyć ten sezon i już myśleć o kolejnym.

Faworytem są niewątpliwie Orły i wydaje się, że w obecnej formie ich wygrana nie powinna być zagrożona. Łabędzia ma o co walczyć, bo jeśli przegra, to rywal przeskoczy ją w tabeli.

Do 3X – Malinowski Team

Do 3X dość szczęśliwie pokonało w ostatnim meczu Hertz. Wydawało się, że Pomarańczowi będący wyraźnie na fali bez problemu uporają się z rywalem z dolnych rejonów tabeli, ale ten się postawił i trzeba było wylać sporo potu, by zainkasować komplet punktów. Ostatecznie się udało i dzięki temu zespół już usadowił się za czołówką walczącą o podium. Teraz starcie z kolejnym żarskim rywalem i również zapowiada się ciężka walka o punkty.

Malinowski również w dramatycznym meczu uległ Orłom. Spotkanie było zacięte i wyrównane, ale Malinowski opadł z sił i nie dowiózł korzystnego wyniku do końca. Teraz trafia na kolejnego rywala, któremu ewidentnie „idzie”. Żarska ekipa na pewno nie złoży broni, więc zapowiada się ciekawa walka na boisku. Team nie musi być w niej bez szans.

Zapewne wielu kibiców upatruje faworyta w Do 3X. Nie ma co ukrywać, że śledząc ostatnie wyniki tak jest w istocie. Tym niemniej Malinowski też jeszcze chciałby kogoś przeskoczyć w tabeli, więc powalczy o pełną pulę.

FC Magnolia – Hertz Systems

Stracie dwóch ekip z końca tabeli będzie ciekawe o tyle, że wyłoni zespól, który na koniec rozgrywek zajmie ostatnie miejsce w tabeli. Magnolia ostatnio przegrywa mecz za meczem i to w słabym stylu. Teraz jednak drużyna, która jest w jej zasięgu. Dodatkowej motywacji nie trzeba, bo przecież trzy punkty pozwolą opuścić ostatnią lokatę zajmowaną od początku rozgrywek.

Hertz sporo przeszedł tej wiosny. Gdyby nie zawirowania okołosportowe, pewnie sytuacja byłaby lepsza. A tak przyszło grać o to, by nie zakończyć rywalizacji na ostatnim miejscu w tabeli. Żarskiemu beniaminkowi wystarczy do tego remis, ale ambicje tej drużyny są na pewno wyższe i śmiem twierdzić, że zawodnicy zagrają o pełną pulę.

Choć spotykają się dwie najsłabsze drużyny sezonu, to jednak mają na koniec o co zagrać. I to jest najfajniejsze w sporcie, że każdy może grać o jakiś swój sukces. Emocji na pewno nie braknie, a kwestia wyniku sprawą otwartą.

- Mirek M.-