Środowe mecze LALPN...podsumowanie

• autor: S.S., 2013-10-10 20:36

Wczoraj rozegrano trzy spotkania naszej Ligi. Wyniki były ciekawe zaskakujące.

Na pierwszy plan wysuwa się niespodziewana, można więc sensacyjna wygrana Magnolii nad Orłami. Ze strony beniaminka wypada wrzasnąć: Wreszcie! Od pierwszej kolejki FC zbierało cięgi od kolejnych rywali, ale w końcu nastąpiło przełamanie. Pierwsze punkty są o tyle ważne, że mogą pozwolić uwierzyć graczom we własne możliwości. Czy ten trend się utrzyma, zobaczymy w kolejnych spotkaniach. Póki co udało się opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

A Orły? Kilka dni po rozniesieniu jednego z faworytów tym razem zaskoczyły in minus. Czy ledwie w ciągu kilku dni można stracić formę? Widocznie tak, skoro stało się to z tak doświadczoną ekipą. Tym samym potwierdzają opinię średniaka, który z każdym potrafi wygrać i każdemu oddać komplet punktów.

W pozostałych spotkaniach emocji było już mniej, a wyniki wysokie. Policja udowodniła, że rozpędza się powoli, ale coraz skuteczniej. Starty do czołówki jeszcze są spore, ale ostatnio skuteczność Mundurowych jest większa i pozwala kibicom tej ekipy z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Oczywiście do rządzenie w Lidze, jak w poprzednich sezonach, droga jeszcze bardzo daleka, ale pojawiło się światełko w tunelu.

Hertz w poprzednim meczu mocno postawił się liderowi i był naprawdę blisko urwania punktów faworytowi. Wydawało się, że w starciu z teoretycznie słabszym rywalem jego szanse wzrosną. Niestety, ale beniaminek nie poradził sobie w tym spotkaniu, a obrona, która tak skutecznie wybijała z uderzenia FC Żary, tym razem zawiodła kompletnie.

Do 3X rozbili Valmet. Nie ma w tym dużej niespodzianki, ponieważ Pomarańczowi w tegorocznych rozgrywkach spisują się w miarę przyzwoicie i plasują się w środkowej części tabeli. Potwierdzają opinię ekipy, której nie można lekceważyć i która nie oddaje łatwo punktów.

Co do Valmetu to trzeba przyznać, że ten sezon zdecydowanie nie należy do tej drużyny. Od początku rozgrywek boryka się z problemami kadrowymi, co niewątpliwie przekłada się na osiągane wyniki. Ledwie jedno zwycięstwo na pewno nie zadowala ekipy, która poprzednio radziła sobie całkiem przyzwoicie. Zespół spadł na ostatnie miejsce w tabeli, a widoków na poprawę tej sytuacji naprawdę niewiele.

autor: ~zawodnik 2013-10-12 22:58:59

avatar proponowałbym zrobić ankietę na najlepszego sędziego