Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

Orły lepsze od FC Żary...

• autor: S.S., 2013-06-06 07:26

Dokończone mecze XIX kolejki LALPN, przyniosły nam jedną sporą niespodziankę. FC Żary mający aspiracje do czołowej trójki Ligi, nieoczekiwanie przegrały z niżej notowanym rywalem.

W pierwszym pojedynku Orły pokonały FC Żary 3-2. Zwycięstwo Orłów można uznać za jedną ze sporych nispodzianek kolejki. Skazany na porażkę najstarszy zespół ligi rozegrał bardzo dobre spotkanie. Już w pierwszej połowie powinien prowadzić co najmniej 2-0. Wynik do przerwy zakończył się bezbramkowym remisem. Druga połowa potwierdziła dobrą dyspozycję Orłów, którzy w niespaełna dziesięć minut zdobyli dwie bramki. FC w tym meczu zaprezentowało się ponieżej swoich możliwości. Orły dołożyły jeszcze trzecie trafienie i wydawało się, że już więcej nic się nie zmieni. Beniaminek z Żar otrząsnął się dopiero na trzy minuty przed zakończeniem spotkania zdobywając kolejno dwie bramki. Na wyrównanie zabrakło już czasu.

W drugim meczu AZ Klinkier pewnie pokonał Do 3 X 6-0. Przed meczem wydawało się, że będzie to wyrównane spotkanie po dobrych ostnio występach pomarańczowych. Nic z tych rzeczy. Tylko przez chwilę w pierwszej połowie Do 3 X dzielnie stawiało czoła liderowi, z minuty na minutę przewaga Klinkiera nie podlegała dyskusji. Do przerwy lider zdobył dwie bramki po przerwie kolejne cztery ustając wynik tego spotkania.

W ostanim meczu kolejki Błękitni Grupa Rybacka pokonali Meble Zieliński 2-1. Rybacy wykorzystali potknięcie FC Żary i odskoczyli rywalom na cztery punkty. Przewagę praktycznie przez całe spotkanie mieli Błękitni, lecz nie potrafili tego udokumentować strzeleniem bramek.  Do przerwy 1-0 dla Rybaków. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Meble bardzo dobrze się broniły i wyprowadzały kontrataki. Właśnie po jednym z takich kontratków zdobyli bramkę wyrównującą. Gdy wydawoło się już, że pomimo dużej przewagi Błękitnych mecz zakończy się podziałem punktów, zawodnik w biało-błękitnej koszulce popisał się fantastycznym udzerzeniem z około 25 metra boiska zdobywając bramkę na wagę trzech punktów.