Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

W związku z wyjazdem służbowym kolegi Mirka i braku możliwości skorzystania z interentu pozwoliłem sobie na "zastępstwo" (wiem, że będzie to bardzo trudne) i spróbowanie podsumowania XVII kolejki LALPN w której doszło do kilku ciekawych spotkań oraz jednej sporej niespodzianki.(kliknij więcej...)

Środa…

Meble Zieliński - Orły  0 - 1   (0-1)
( - Łobodziec 10')

Orły grające w tym sezonie poniżej oczekiwań pokonały Meble Zielińskich 1-0. Mecz drużyn o zbliżonych umiejętnościach nie był zbyt porywającym widowiskiem. Szybko strzelona bramka w pierwszej części spotkania ustaliła wynik tego spotkania.

Calesa - Do 3 X   2 - 3   (1-1)
(Wójtowicz P.30', Domański 50' - Sobczak 17', Demków 43',47')

Do sporej niespodzianki doszło w drugim spotkaniu, gdzie Do 3 X pokonały vice-lidera zespół Calesy 3-2. Na początku meczu lekką przewagę uzyskała Calesa lecz nie potrafiła tego udokumentować strzeleniem bramki. Pomarańczowi bardzo dobrze się broni tego dnia oraz od czasu do czasu wyprowadzali bardzo groźne kontry. Po jednej z takich kontr padła pierwsza bramka, którą z zimną krwią wykorzystał pomocnik Do 3 X. Calesa zdołała wyrównać w ostatniej minucie pierwszej części wykorzystując rzut karny. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie Calesa atakowała ale robiła to tak bardzo nie poradnie, że w bardzo prosty sposób traciła piłkę na korzyść przeciwnika, który tego dnia wykorzystał bezlitośnie niemoc vice-lidera zdobywając kolejno drugą oraz trzecią bramkę. Po tych ciosach Calesa odpowiedziała tylko jednym trafieniem ustalając wynik tego spotkania.

Błękitni Grupa Rybacka - Calesa II  3 - 1   (2-1)
(Kołacki A.9', Pachała 11', Romanowski 48' - Zubowicz 24')

W ostatnim trzecim pojedynku Błękitni GR pokonały Calesę II 3-1. Bardzo dobrze to spotkanie zaczęli rybacy, którzy już po niespełna piętnastu minutach prowadzili 2-0. W tym czasie Calesa próbowała swoich sił z kontrataków ale nie przynosiło to żadnych efektów. Dopiero pod koniec pierwszej części gry zdobyli bramkę kontaktową. W drugich trzydziestu minutach lepiej prezentował się beniaminek, który przy odrobinie szczęścia mógł wyrównać wynik spotkania. Nic takiego się nie stało a grająca mądrą i konsekwentną piłkę drużyna Błękitnych dołożyła trzecią bramkę na kilka minut przed zakończeniem meczu.

Piątek….

AZ Klinkier - Malinowski Team  7 - 0  (4-0)
(Korochoda 1',18',42', Hejmanowski 12', Postróżny 28',35',55' - )

Zacznijmy od mistrzowskiej formy AZ, która pozwoliła pokonać lokalnego rywala z Żar zespół Malinowski Team aż 7-0 ! Przed spotkaniem żarskie derby zapowiadały się bardzo ciekawie. Klinkier jak zawsze prezentuje się bardzo dobrze, Malinowski natomiast jak do tej pory przegrał tylko z Błękitnymi. W tym meczu zdecydowanie lepszym zespołem byli gracze w żółtych koszulkach aplikując Malinowskiemu do przerwy cztery trafienia. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i mecz zakończył się wysokim zwycięstwie lidera. Aktualny mistrz LALPN wykorzystał potknięcie vice-lidera i ma już sześć punktów przewagi nad Calesą.

FC Żary - Valmet   4 - 3   (2-2)
(Matrunionek K.10', Ufa 28', Hass 33', Korolik 46' - Osiński 17', Mazurek 25', Rapiej 36')

W drugim najbardziej ciekawym pojedynku tej kolejki FC Żary pokonały Valmet 4-3. Mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Do przerwy remis 2-2. Lepiej w tym spotkaniu zaprezentowali się gracze Valmetu, którzy po raz kolejny pokazali, że grać w piłkę potrafią i gdyby nie braki kadrowe w kilku poprzednich meczach ich miejsce w tabeli byłoby na pewno o kilka oczek wyżej. W drugiej połowie w dalszym ciągu Valmet był lepszym zespołem, ale to FC zdobyło bramkę na 3-2. Valmet po kilku minutach odpowiedział i znów mieliśmy remis. W ostatnim kwadrancie meczu obrońca beniaminka zdecydował się na strzał z połowy boiska i ku zaskoczeniu wszystkim piłka znalazła drogę do bramki przeciwnika. Jak się okazało było to szczęśliwe zwycięskie trafienie.

Łabędzia - Policja  1 - 6   (1-0)
(Semczyszyn 8' - Hajdul 32', Kozakiewicz B.35',55', Wysokiński 42', Kozakieiwcz P.57', Cichocki 59')

W ostatnim pojedynku Policja wysoko pokonała Łabędzią 6-1. Po pierwszych trzydziestu minutach nic nie zapowiadało pogromu Łabędziej wręcz przeciwnie zapachniało niespodzianką ponieważ młodzi zawodnicy Łabędziej prowadzili do przerwy 1-0. W drugiej połowie zobaczyliśmy inny zespół Policji, który szybko zdobył bramkę kontaktową i po kilku kolejnych minutach wyszedł na prowadzenie. Absencje zawodników Łabędziej za żółte kartki spowodowały, że grającym zawodnikom Łabędziej zaczęło brakować sił. Mundurowi wykorzystali to z zimna krwią strzelając przeciwnikom kolejne cztery bramki.