AZ Klinkier i Meble Zieliński w 1/2 Fianłu Pucharu Ligi

• autor: S.S., 2013-04-05 22:05

Po dzisiejszych rewanżowych spotkaniach II rundy Pucharu Ligi poznaliśmy pierwszą parę, która zagra 22 maja w półfinale tych rozgrywek.

W pierwszym pojedynku AZ Klinkier zremisoawał z FC Żary 2-2 (Korochoda20',47' - Bogucki 15', Korolik 23'),  ten wynik dał awans aktualnemu Mistrzowi LALPN (pierwszy mecz 4-2).

W drugim meczu Meble Zieliński pokonały Błękitnych Grupa Rybacka 7-6 dopiero po serii rzutów karnych (Borowy J.33',53', dogrywka: Duczmal 65' - Gawrych M.21', Grynienko T.26', dogrywka: Kołacki M.70') . Po 60 minutach 2-2; po dogrywce 3-3; rzuty karne 4-3 (pierwszy mecz 2-2).

Wkrótce szersza realacja z obu spotkań.

Okno transferowe dla zespołów AZ Klinkier i FC Żary zostało zamknięte.

autor: ~iva 2013-04-05 22:56:55

avatar hahaha i sie doigrali

autor: ~piłkarski laik 2013-04-06 00:21:34

avatar Witam. nie mam zwyczaju wypowiadać się na temat rozegranych meczy, sędziowania itp. spraw. Cieszę się, że ta liga funkcjonuje, że jest organizator , który doskonale radzi sobie z krytyką i niezadowolonymi kibicami. Oby tak dalej, bo jest to fajne "oderwanie się" od codzienności. Jest jednak coś, co od dłuższego czasu budzi niepokój, otóż jest to sędziowanie. Rozegrano do tej pory cztery mecze: miały być nowe wytyczne, większa uwaga na grę wślizgiem itp. i co z tego wyszło? zupełnie nic. Jak zawodnicy grają "na wślizgu" wyprostowaną nogą, tak grają dalej, bez żadnych konsekwencji np. mecz Łabędzia - Błękitni Gr. czy AZ Klinkier - FC Żary, aż prosiło się o kartki i rzuty wolne, a tu nic!Może sędzia nie doczytał? nie wnikam. Inną kwestią pozostaje zagranie piłki ręką np. w polu karnym.cdn

autor: ~piłkarski laik 2013-04-06 00:41:00

avatar Dzisiaj w meczu Meble Zielińscy - Błękitni Grupa Rybacka doszło moim zdaniem do pomyłki sędziego. Otóż sędzia podyktował rzut karny na korzyść zespołu Mebli, za zagranie zawodnika Błękitnych ręką w polu karnym. Nie ukrywam, że zarówno dla mnie, jak i innych kibiców i pewnie dla samych zawodników jednej jak i drugiej drużyny było to zaskoczenie. Po jednej z akcji zespołu Mebli, piłka trafiła do bramkarza Błękitnych, który wykopnął ją w pole gry, trafiając przy tym zupełnie przypadkowo w rękę obrońcy oddalonego od niego może ok,1-1,5m. Obrońca nie miał nawet czasu na reakcję, a piłka nie zmieniła kierunku lotu. zupełny przypadek,i w tej lidze już nie raz widziałem, że takie zagrania nie były odgwizdywane.aby rozwiać swoje wątpliwości na ten temat, poszukałem przepisów gry i oto co znalazłem

autor: ~piłkarski laik 2013-04-06 00:55:35

avatar Artykuł 12 - przepisy gry w piłkę nożną:
Zagranie piłki ręką ma miejsce w sytuacji, gdy zawodnik rozmyślnie i świadomie dotyka piłki ręką (od dłoni do końca ramienia).
Przy ocenie zagrania piłki ręką sędzia musi wziąć pod uwagę:
-czy ma miejsce ruch ręki do piłki (a nie piłki do ręki),
-odległość zawodnika zagrywającego piłkę od ręki przeciwnika(czy miało miejsce zaskakujące zagranie piłki)
-czy ręce lub dłonie zawodnika ułożone są naturalnie,
-czy dotknięcie piłki nastąpiło poprzez trzymany w ręce przedmiot(element ubioru,ochraniacz itp),
-czy dochodzi do kontaktu piłki z przedmiotem rzuconym w jej kierunku(but,ochraniacz itp).
Wg mnie żadna z w/w sytuacji nie miała miejsca, a rzut karny nie powinien być przyznany. Może się jednak mylę i nie mam racji?Mecz się zakończył cdn.

autor: ~piłkarski laik 2013-04-06 01:01:27

avatar Meble awansowały dalej i pozostaje im tylko pogratulować. Widać, że mają "patent" na puchar i oby to szczęście ich nie opuszczało, bo przeciwnika mają teraz naprawdę najlepszego w tej lidze AZ Klinkier. Gratulacje Meble. A Błękitni niech się wezmą za grę, bo tyle sytuacji co dzisiaj mieli do zdobycia bramki, nie mają chyba żadne inne drużyny. Teraz kolejny rywal - Policja i wcale nie będzie łatwo, a jeśli tu stracą punkty to podium wyraźnie może im się oddalić.Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych i powodzenia w dalszych meczach.

autor: ~widz 2013-04-06 15:16:42

avatar panowie renka była bez dwóch zdań jeden sędzia gwiznie drugi nie moze celowe to nie było był atak mebli iżeby bramkasz nie trafil w swojego niewiadomo kto zgarnoł bypiłke ja mysle że meble miały przewage w postaci kolegi kołackiego który miał tyle okazi że meble powinny mu podzienkować..

autor: ~quter 2013-04-06 15:52:23

avatar ale BZDETY!!!

autor: ~leon 2013-04-06 19:02:20

avatar jak ktoś się nie zna na przepisach to i morze BZDETU, bez wątpienia piłka trafiła w rękę tylko w jakich okolicznościach piłka trafiła tą rękę po interwenci bramkarza i w takim przypadku niema mowy o rzucie karnym a jak ktoś ma jakieś wątpliwości niech sobie poczyta przepisy kiedy karny jest a kiedy go nie ma a na pewno powinien to zrobić sędzia prowadzący wczorajszy mecz mało tego s powrotem wysłał bym go na ponowny kurs sędziowski.

autor: ~do leon 2013-04-07 11:45:25

avatar leon zamiast przepisy czytać poczytaj słownik ortograficzny

autor: ~quter 2013-04-07 12:19:22

avatar Błękitni ja na waszym miejscu bym zrobił jeszcze troche transferów....bo 18 osób na mecz to stanowczo za mało. A jak dołaczy jeszcze z 10 osób bedziecie mogli robić zmiany co 2 min pełnego składu i wtedy gra bedzie się układac!!!

autor: ~widz 2013-04-07 16:57:24

avatar błenkitni dobra drużyna chłopaki potrafiom pograc niestety kierowanie tom drużynom przez kapitana to porażka