Spotkanie organizacyjne...15.03.2013

• autor: S.S., 2013-03-18 20:17

W piątek 15 marca 2013r. w Hali widowiskowo - sportowej w Lubsku odbyło się spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem rundy wiosennej Lubskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej, obecni byli: Błękitni Grupa Rybacka, Calesa, Calesa II, Do 3 X, FC Żary, Malinowski Team, Valmet, Orły, Łabędzia, Policja. Zabrakło natomiast:  AZ Klinkier,  Meble Zieliński. Przedstawiciele zespołów zostali zapoznani z kilkoma ważnymi punktami na które będą zwracali uwagę sędziowie oraz organizator LALPN.

Wykład na temat gry niedozwolonej i niebezpiecznej oraz najnowszych wytycznych w przepisach FIFA  przedstawił kolega Dawid Zabojszczyk.

Priorytetem w nadchodzącej rundzie będzie gra Fair Play oraz szacunek dla przeciwnika. Jakiekolwiek przejawy agresji w kierunku zawodników, sędziów, organizatora będę natychmiast karane.

Jutro (19.03.2013) do godziny 18.00 podjęta zostanie decyzja w sprawie rozegrania środowych spotkań. (kliknij więcej...)

Punkty, które były przedstawione:

1. Sędzia dostarcza na mecz dwie piłki, obowiązkiem obydwu drużyn jest dopilnowanie by po meczu u sędziego znajdował się komplet dwóch piłek. Jeśli po meczu zabraknie piłki, obydwa zespoły uzupełniają stan piłek do następnej kolejki.

2. Mecze odbywać się będą punktualnie o wyznaczonej godzinie, proszę przybywać na boisko 10 minut wcześniej.

3. Kapitan zespołu obok nazwiska bramkarza w protokole meczowym wpisuje symbol - Br.

4. Każdy zespół ma prawo wpisać w protokole pomeczowym (druga strona protokołu) Imię i Nazwisko zawodnika drużyny przeciwnej, który wg. nich był wyróżniającym się zawodnikiem spotkania (jeżeli takiego zawodnika nie było, nie dokonujemy wpisu).

5. Każdy zespół zobowiązany jest do wystąpienia w zawodach w jednolitych koszulkach, i obuwiu sportowym miękkim (dop. są tzw.lanki), w innym przypadku zawodnik (zawodnicy) nie zostanie dopuszczony do zawodów.

6. Wszelka działalność drużyny lub jej przedstawicieli mająca związek z rozgrywkami, a sprzeczna z etyką sportową rzucająca cień na dobre imię sportu może stanowić podstawę do podjęcia drastycznych kroków wobec winnych, aż do wykluczenia drużyny.

W przypadku zachowań wybitnie niesportowych (np. uderzenie przeciwnika czy znieważenie sędziego) Organizator może podjąć decyzję o nałożeniu kar dyscyplinarnych w stosunku do:

• drużyn w postaci ujemnych punktów, kar finansowych lub wykluczenia z rozgrywek

• zawodników w postaci kar finansowych, zawieszenia lub wykluczenia z rozgrywek).

• w sytuacji gdy na wskutek zachowania osób związanych z drużyną (zawodnicy, kibice) dojdzie do zniszczenia mienia osoby te są zobowiązane do pokrycia kosztów naprawy. (Regulamin LALPN_Roz.VI,Pkt 12).

7. W czasie rozgrywania meczu zawodnicy nie mogą być pod wpływem alkoholu. Jeżeli sędzia zawodów stwierdzi, że zawodnik jest w stanie nietrzeźwym będzie miał prawo do usunięcia zawodnika z boiska dotyczy to także spożywania alkoholu występujących w danej chwili zawodników na boisku i poza nim.(Regulamin LALPN_Roz.VI,Pkt 13).

8. STREFA ZMIAN oraz miejsce dla zawodników rezerwowych, znajduje się przy banerze reklamowym MLKS Budowlani od strony kortów. Kibice nie mogą się znajdować po stronie banera reklamowego w pobliżu drużyn grających mecz.

Drużyny, które zakończą mecz powinni udostępnić miejsce dla następnych zespołów.

9. Do dnia 19.03.2013r. zostanie podana informacja na stronie internetowej www.lalpn.futbolowo.pl czy mecze XII kolejki odbędą się zgodnie z planowanym terminarzem rozgrywek. Jeżeli warunki atmosferyczne nie pozwolą na rozegranie ww kolejki spotkań to Lubska Amatorska Liga Piłki Nożnej ustala termin na: 24/26.06.2013r.

10. Zaległości finansowe należy uregulować przed pierwszym spotkaniem.

11. Transfery można zgłaszać do pierwszych meczy rundy wiosennej. Dołączając listę zawodników do protokołu. Lista musi zawierać następujące dane: data urodzenia oraz nr PESEL. Zawodników należy także wpisać do protokołu meczowego.

12. Zawodnik nie może być jednocześnie zgłoszony w LALPN oraz PZPN (i im podległym okręgach) z wyjątkiem zawodników powyżej 50 roku życia.

Jeżeli zawodnik zostanie zgłoszony do rozgrywek w ramach PZPN (i im podległym okręgach) winien przedstawić pismo (deklaracje) do LALPN, że został zgłoszony bez swojej wiedzy i nie zamierza grać w tych rozgrywkach.

Jeżeli natomiast okaże się, że zawodnik wystąpi w rozgrywkach PZPN (i im podległym okręgach) wszystkie mecze w których brał udział zawodnik  w aktualnej rundzie zostaną zweryfikowane jako walkower.

Każdy zespół odpowiada za zgłoszonych przez siebie zawodników.

13. W rundzie wiosennej mecze prowadzić będą:

- Dworczak Damian, Bielecki Krzysztof, Słobodzian Stanisław, Wójtowicz Piotr, Siemion Kamil, Strawiński Wiktor.

- Ściłba Robet, Krojcer Artur – gościnnie.