Zapowiedź XI kolejki LALPN...

• autor: S.S., 2012-11-06 12:07

Ledwie zaczynaliśmy sezon, a tu już ostatnia kolejka! Rozgrywki nam się fajnie rozkręciły, a tu mamy ostatni ligowy akord. W ostatniej kolejce nie braknie elektryzujących par.(kliknij więcej...)

Calesa II – Valmet

Zapowiada się wyrównany i zażarty bój o punkty. Obie ekipy plasują się w dolnej części tabeli, ale też obie udowodniły, że potrafią nieźle kopać piłkę. Druga ekipa Calesy przez większą część sezonu okupowała ostatnie miejsce w tabeli, z którego jednak udało się wydostać. Valmet radził sobie z ostatnimi drużynami w tabeli, ale z lepszymi punktów nie zdobywał. Szanse obu ekip wydają się wyrównane, a o zwycięstwie którejś z ekip mogą zadecydować szczegóły. Zarówno dla jednych, jak i dla drugich zwycięstwo bardzo by się przydało.

Malinowski Team – Calesa (mecz rozegrany zostanie 16.11.2012r.g:18.30)

.Spotkanie zostało przełożone, ale bez względu na to, w jakim odbędzie się terminie,. zdecydowanym faworytem będzie ekipa Calesy. Wicelider stracił już dwa punkty do lidera po remisowym szlagierze przeciw Błękitnym, na kolejna więc stratę pozwolić już sobie nie można. Malinowski gra w kratkę. Drużyna plasuje się w środku stawki i taką też siłę prezentuje. Potrafi przeciwstawić się najlepszym, ale przegrywa też z teoretycznie słabszymi (jak chocby niedawny mecz z Łabędzią). Z lepszymi gra się jednak inaczej, ale czy żarskim graczom starczy sił i umiejętności, aby sprawić niespodziankę? Nie jest to wykluczone, choć do realizacji tego celu będzie trzeba wspiąć się na wyżyny.

Orły – Policja

Ligowy klasyk. Mecze tych ekip od dawna elektryzowały cała Ligę. W tym sezonie obie drużyny graja trochę poniżej oczekiwań. Zarówno jedna, jak i druga potrafi przegrać z dużo niżej notowanymi rywalami, co na pewno nie jest czynnikiem pożądanym. Policja zawsze stawiana była w roli faworytów do podium, jednak już poniesione straty i prezentowany styl nie niosą żadnej nadziei, że ten sezon zostanie jeszcze uratowany. Orły długo były w czołówce, ale w ostatnich kilku meczach wyniki nie były już satysfakcjonujące, a apogeum była porażka ze skazywaną na pożarcie Łabędzią. Te mecze rządzą się jednak swoimi prawami i każdy wynik będzie możliwy.

Do 3X – Łabędzia

Jeszcze kilka tygodni temu o tym meczu można byłoby napisać, że ma pewnego faworyta, a młodzi piłkarze łabędziej powinni tylko myśleć o jak najmniejszej liczbie straconych goli. Jednak wydarzenia ostatnich dni na to nie pozwalają. W Łabędziej w końcu coś „zaskoczyło” i zaliczyła dwa zwycięstwa z rzędu, a zwłaszcza to, nad Orłami, musi budzić szacunek. Na drugim biegunie znaleźli się gracze Do 3X. Wysokie porażki z ekipami z czoła tabeli ujmy nie przynoszą, ale na pewno nie nastrajają optymistycznie. Wynik na pewno będzie sprawą otwartą. Czy Łabędzia podtrzyma świetną serię, czy może przebudzi się Do 3X? O tym dowiemy się już w piątek.

Meble Zieliński – FC Żary

Meble dość sensacyjnie zremisowały w pucharowym meczu z Błękitnymi. Czy jest to zapowiedź lepszych czasów? Drużyna, która jeszcze pół roku nadawał ton ligowej rywalizacji, teraz zamyka tabelę. O punkty nie będzie łatwo, bo żarski beniaminek nie będzie chciał oddać punktów niżej notowanemu rywalowi, a komplet punktów jest niezbędny do utrzymania lokaty w czołówce. W ostatnim meczu żarska ekipa bez problemów uporała się z Do 3X i w tym meczu również będzie faworytem. Meble, jeśli myślą o korzystnym wyniku, muszą zagrać równie dobrze i z taką samą determinacją, jak przeciw Błękitnym.

Błękitni – AZ Klinkier

Ostatni mecz rundy jesiennej zapowiada się bezwzględnie jako szlagier kolejki. Mecz niezwykle ważny dla układu tabeli po rundzie jesiennej. Błękitni dobijali się do czołówki i w końcu do niej doszlusowali. AZ drugi rok z rzędu przewodzi w tabeli i pewnie zmierza do kolejnego tytułu. Czy ambitna ekipa Błękitnych przeszkodzi Klinkierowi w realizacji jasno nakreślonego celu? Zwycięstwo Błękitnych spowodowałoby, że w czołówce byłoby bardzo ciekawie. Z kolei wygrana AZ, przy ewentualnej wygranej Calesy, spowoduje, że dwie prowadzące ekipy uciekną reszcie stawki i praktycznie między sobą rozstrzygnie walkę o tytuł mistrzowski. Błękitni zaliczyli ostatnio wpadkę w meczu z Meblami, AZ wysoko odprawia kolejnych rywali. Ale w piątkowy wieczór wszystkie obliczenia mogą wziąć w łeb i o wszystkim zadecyduje dyspozycja w tym dniu.

autor: ~piałkarz 2012-11-07 09:10:03

avatar Błękitni jak narazie spisują sie dobrze a wpadek nie zaliczyli że zremisowali z meblami to nie należy traktować jako wpadki a z AZ będą walczyć tak jak z calesą

autor: ~szkapa 2012-11-07 12:35:14

avatar i prawidlowo :)

autor: ~manuel 2012-11-09 09:17:19

avatar jeszcze chyba żaden zespół nie musiał tak motywować się na Łabędzią jak Do 3 x, które potrzebuje się podnieść po słabym okresie żeby mieć spokojne święta w górnej połowie stawki. Z drugiej strony Łabędzia zaczęła wygrywać i jest na fali więc będzie ciekawie

autor: ~GALL ANONIM 2012-11-09 14:58:59

avatar szkoda tylko ze Do3razy nie motywuje sie tak na mecze z czolowymi druzynami. liczby mowia wszystko i sa nie ublagane. 4 mecze 0 punktow 2 bramki strzelone 25 straconych.

autor: ~manuel 2012-11-09 18:06:52

avatar Do GALL ANONIM- może zabrakło umiejętności, może sposobu żeby zagrać lepiej w tych meczach ale gdyby się udało mieć przed sobą 4 zespoły a za sobą 7 to na pewno nie będzie powód do wstydu dla Do 3 x

autor: ~GALL ANONIM 2012-11-10 19:31:02

avatar jasne ze nie jest to powod do wstydu ale wydaje mi sie ze aspiracje mieliscie troszke wieksze tym bardziej biorac pod uwage bardzo dobry poczatek sezonu. i jeszcze jedno z taka gra jak z labedzia sytuacja w tabeli moze byc na koniec ligi zgola odmienna.