dzisiaj: 57, wczoraj: 1936

Sędziowie w LALPN

• autor: S.S., 2012-10-18 10:33

W ostatnim czasie coraz częściej słychać niezadowolenie z pracy sędziów oraz zarzuty, że zawodnicy są sędziami. Ja także zgadzam się z tym, że tak nie powinno być. Idealnym rozwiązaniem byłoby  by sędziowie nie byli związani z żadnym zespołem LALPN. W tej chwili LALPN ma dwóch stałych uprawnionych sędziów (Bielecki, Dworczak) i chwała im za to, że przychodzą i sędziują nasze mecze. Zdarzają się także wypadki losowe, że któryś z w/w sędziów nie może poprowadzić danego spotkania i organizator musi szukać innego „chętnego” sędziego. Proszę mi uwierzyć, że „chętnych” nie ma, więc w takich okolicznościach mecz niestety musi prowadzić organizator. (kliknij więcej...)

Oczywiście są sędziowie z Żar ale należy sobie zadać pytanie, czy im się opłaca przyjechać i sędziować mecz za 12 zł. ? Niestety budżet naszej ligi nie stać by płacić dodatkowo za przyjazd. Wg tabeli kosztów dojazdów do każdego meczu powinnyśmy dorzucić 22,60 zł. Wpisowe 400 zł. na cały sezon jest naprawdę małe. W tej chwili budżet wystarcza na finansowanie opłacania sędziów, zakup pucharów, organizacja grilla, zakup materiałów biurowych, piłek. Jak widać są koszty, które trzeba ponieść. Jeżeli ktoś chciałby zasponsorować koszty dojazdów sędziów z Żar to wtedy jak najbardziej moglibyśmy korzystać (jeżeli będą chcieli) z ich usług.

Drugim dużym problemem jaki w ostatnim czasie się pojawił to komentowanie przez niektóre zespoły decyzji sędziów. Takie zachowanie jest nie dopuszczalne i powoduje nie potrzebne dyskusje w czasie spotkań. Bardzo prosiłbym o wyrozumiałość i wzięcie pod uwagę faktu, że sędzia jest na boisku sam a nasze mecze nie odbiegają dużo poziomem od meczów klasy A, B a nawet i wyżej a tam jest sędziów trzech!  Jeżeli któryś z zespołów ma sędziego, który zgodzi się na sędziowanie w naszych rozgrywkach to z przyjemnością obsadzę takiego Pana na zawody.

Powoli zapominamy o tym, że ta liga jest organizowana przez jedną osobę której pomagają dwaj koledzy sędziowie, którzy swój czas i rodziny poświęcają dla LALPN. Co tydzień w środę lub w piątek wychodzą z domu po godzinie 18-tej a wracają po 22-drugiej !!! Naprawdę tym Panom niezależny na tym by skrzywdzić któryś z zespołów proszę mi wierzyć nie o to w tym chodzi. Sędziowie nie są nieomylni i jeżeli się mylą to w dwie strony, a większość z zawodników coraz częściej widzi w tym korzyść dla zespołu z którego dany sędzia pochodzi. Tak naprawdę jeżeli zespół gra dobrze to nawet sędzia nie przeszkodzi w wygraniu meczu, ale to Wy grą a nie sędziowaniem powinniście to udowadniać na boisku.

Życzę sobie jak i wszystkim występującym w LALPN by rywalizacja, którą widać na boisku była zdrowa a nie szukać coraz częściej problemów z organizacją. Ja ze swojej strony robię wszystko by Nasza liga była jak najlepiej zorganizowana.

Ze sportowymi pozdrowieniami – Stanisław Słobodzian

autor: ~łoś super ktoś 2012-10-18 21:59:11

avatar co tak cihhho? gdzie ujadacze co krytykują? 99%racji przyznam. lecz ten jeden procent "nieracji" zostawię na konstruktywną krytykę, której organizator nie powinien się bać tylko spróbować zrozumieć i wprowadzić w życie. niekoniecznie kosztem dodatkowo poświęconego czasu;) z jeszcze bardziej sportowym pozdrowieniem Obserwujący i na bieżąco śledzący ligę ja:)

autor: ~kibol 2012-10-19 12:11:22

avatar To co mamy medal panu organizatorowi za to przyznać.
ok. robisz super robotę ale krytyki nie potrafisz przyjąć. Jak niechcesz to rzuc to wszystko i ok. liga istniała juz szybciej jaka był no taka była ale. Prędzej czy później ktoś by sie podjął tego zadania i też byśmy grali. Więc bez takich. pomnika nikt ci tu nie postawi.

autor: ~paweł 2012-10-19 12:46:07

avatar "nasze mecze nie odbiegają dużo poziomem od meczów klasy A, B a nawet i wyżej"
ha ha ha ha, kogoś tu mocno poniosło :)

autor: ~Piota14 2012-10-19 16:01:18

avatar do kibol. proponuje przeczytac jeszcze raz to co napisal organizator. jak bys mial troszke rozumu to bys widzial ze wlasnie krytyka w strone organizacji ligi jest przez stasia przyjeta. problem tkwi w tym jak rozwiazac problem przede wszystkim z sedziami. zamiast pisac tu o jakis pomnikach to moze podziel sie swoimi pomyslami.

autor: ~Luka 2012-10-19 18:38:09

avatar Tylko nie może być tak ze wychodzi taki ktoś na boisko i tak beznadziejnie prowadzi spotkanie !!! WSTYDZ się pan ( sędzia) organizator....

autor: ~Kibic 2012-10-19 20:48:03

avatar a moze gałązka albo maćko daliby sie namowić na sedziowianie ??? każdą opcje można sprawdzic chyba ???

autor: ~Kiker 2012-10-20 12:13:05

avatar pan SS - sędzia słaby...:)

autor: ~manuel 2012-10-20 13:02:29

avatar na organizację naprawde nie możemy narzekać, a ludziom którzy poświęcają swój czas żeby całe wieczory spędzać na boisku zgadzam się że należy się pewna wdzięczność, niemniej bezpośrednio od ich postawy zależy czy po meczu przeczytają kolejną krytykę czy może pochwały na stronie. Na miejscu naszych arbitrów wolałbym przeczytać na drugi dzień po meczach że były świetnie prowadzone, decyzje przejrzyste i zawody pod kontrolą, bez kontrowersji. i tego sędziom życzę

autor: ~znajomy 2012-10-20 19:14:25

avatar witam !! panowie ale piszecie bzdury ktoś poświęca swój czas i prowadzi super ligę a wy narzekacie !! jasne to lepiej siedzieć w domu i oglądać jaka to melodia tak !!! ale na 100 osób zawsze się znajdą takie 4 co im zawsze coś nie pasuje i są najmądrzejsze ,niema co takimi się przejmować bo przecież 96 osób jest zadowolone i tak trzymać. a reszta niech się pocałuje w d...pe i niech siedzą w domu i nie marudzą . Stasiu pozdrawiam super liga aby tak dalej!!!!

autor: ~szolek 2012-10-21 12:09:13

avatar super znajomy. niech siedza w domu! a my grajmy!