Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Aktualności

Finał Pucharu LALPN

• autor: S.S., 2012-06-07 18:50

AZ Klinkier i  Meble Zieliński zagrają w finale Pucharu LALPN 2011/2012.

Mecze rewanżowe 1/2 Finału Pucharu Ligi przyniosły sporo emocji i dramaturgii. Kibice i zawodnicy, którzy przybyli tego dnia na stadion OSiR w Lubsku na pewno nie żałowali godzin spędzonych na oglądaniu obydwu spotkań. (kliknij więcej...)

W pierwszym meczu zmierzył się zespół Policji - aktualny Mistrz LALPN ze zdobywcą Pucharu z poprzedniego sezonu zespołem Meble Zieliński. Meble przed tym spotkaniem miały przewagę jednej bramki  i za cel obrali sobie "nie przegrać". Każdy inny wynik gwarantował grę w wielkim Finale 15 czerwca.  Mundurowi już od pierwszego gwizdka sędziego bardzo pewnie zaatakowali przeciwnika co w niedługim czasie przyniosło efekt w zdobyciu trzech kolejnych goli. Taki wynik premiowałby drużynę Policji do gry w finale. Meble bardzo szybko odpowiedziały dwoma trafieniami i wynik do przerwy to 3-2 dla Policji. W drugiej połowie inicjatywę przejęły Meble i szybko zdobyły dwie kolejne bramki. Gdy do zakończenia spotkania pozostało już niewiele czasu, na pięć minut przed zakończeniem spotkania bramkę kontaktową zdobył zespół Policji. Ten gol dodał skrzydeł mundurowym, którzy atakowali przeciwnika całym zespołem. W efekcie w ostatniej akcji meczu zdobyli bramkę i zakończyli spotkanie wynikiem 5-4 dla Policji. Sędzia musiał przedłużyć mecz o kolejne 20 minut (2x10). W doliczonym czasie gry Meble pokazały charakter zdobywając kolejne dwie bramki, które przechyliły szalę zwycięstwa na ich korzyść. Gratulacje dla zespołu Mebli, którzy zagrają w wielkim Finale Pucharu LALPN po raz czwarty z rzędu.

W drugim spotkaniu na przeciwko siebie stanęli AZ Klinkier - rewelacja tego sezonu (28 kolejnych spotkań bez porażki) lider rozgrywek i drugi zespół w tabeli - Calesa. Obie ekipy były bardzo zmobilizowane przed tym meczem. AZ miał dwie bramki przewagi z poprzedniego spotkania, zaliczka wysoka ale nie gwarantowała jeszcze gry w finale. Calesa bardzo zdecydowanie zaatakowała lidera rozgrywek, spychając przeciwnika do głębokiej obrony. AZ wyprowadzał bardzo groźne kontry. Właśnie po jednej z nich napastnik AZ Klinkier wykorzystał dokładne zagranie kolegi w uliczkę i doskonałym strzałem po ziemi nie dał szans bardzo dobrze broniącemu tego dnia bramkarzowi Calesy. Wynik do przerwy 1-0 dla AZ. Druga część spotkania to kompletna dominacja zespołu Calesy, która niestety nie przyniosła efektu bramkowego pomimo kilku stu procentowych sytuacji. Klinkier w tej części spotkania doskonale się bronił i wyprowadzał kontry. W 45 minucie nastąpiła kopia akcji z pierwszej połowy. AZ wyprowadza kontrę, którą na bramkę zamienia ten sam zawodnik Klinkiera i mamy 2-0. Obraz gry nie zmienił się już do końca meczu. Calesa zamknęła AZ na jej połowie co przyniosło efekt w postaci jednej bramki. Więcej bramek już nie padło i spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla AZ Klinkier. Zasłużone zwycięstwo AZ dało grę w finale i szansę zdobycia podwójnej korony.

Zapraszam na Finał Pucharu LALPN 2011/2012, który odbędzie się dnia 15 czerwca o godzinie 18.45 pomiędzy zespołami AZ Klinkier a Meble Zieliński.