Podsumowanie 20 kolejki LALPN

• autor: S.S., 2012-05-05 08:32

W ostatniej kolejce rozegranej w ramach LALPN mieliśmy do czynienia z jednym sensacyjnym rozstrzygnięciem. W pozostałych spotkaniach bez większych niespodzianek, choć niektóre wyniki były trochę zaskakujące.(kliknij więcej...)

Na pierwszy plan wysuwa się sensacyjna porażka Calesy z Błękitnymi. Błękitni co prawda mają dobrą passę i w odstępie kilku dni wzbogacili się o 6 punktów, ale tak czy inaczej takie rozstrzygnięcie przewidywało niewielu obserwatorów. Calesa notuje katastrofalną zniżkę formy. Najpierw porażka w meczu na szczycie z AZ, potem strata punktów w remisowym meczy z Heavy Metalem, teraz kolejna porażka z niżej notowanym rywalem. Przewaga nad kolejnymi drużynami topnieje i wicelider ma to szczęście, że jakoś kwapiących się do szaleńczego pościgu nie widać.

Błękitni najpierw wysoko odprawili Czarnych, co może nie było sensacją, aczkolwiek rozmiary tej wygranej dawały do myślenia. Dobrą dyspozycję potwierdzili w spotkaniu przeciw Calesie i kolejni rywale powinni drżeć. Czarni notują kolejne porażki i raczej mają nikłe szanse na poprawę swojej pozycji w tabeli.

Ciekawie zapowiadała się potyczka Policji z Heavy Metalem. Obie druzyny są ostatnio „pod kreską”, ale można było liczyć na wyrównaną walkę, zwłaszcza, że w pierwszym spotkaniu tych ekip zanotowano remis. Nic jednak z tych rzeczy – Mundurowi bez problemu rozbili rywala i nadal walczą o miejsce na podium. Kolejne mecze będą jednak weryfikacją tego, czy drużyna gra lepiej, czy to tylko jednorazowy przypadek. Heavy Metal zdecydowanie pod formą. Ekipa, która tak dzielnie poczynała sobie jesienią, wiosną jest cieniem tamtej drużyny. Kolejne porażki na pewno nie wpływają korzystnie na morale, a do końca sezony jeszcze kilka spotkań.

Meble Zieliński nie bez trudu pokonali ambitną Łabędzią. Spotkanie było zacięte, przez pewien okres czasu „pachniało” nawet remisem. Ostatecznie doświadczona ekipa nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i nadal spogląda w stronę podium. Młodzieńcy z Łabędziej udowodnili, że stać ich na dobrą grę i niejednokrotnie potwierdzili, że w starciach z wyżej notowanymi rywalami potrafią zagrać na wysokim poziomie (niespodziewanie zacięte spotkanie z AZ). Na razie zbierają doświadczenie, ale w kolejnych sezonach mogą zdecydowanie poprawić swoją pozycję w tabeli.

W ostatnim spotkaniu będący w świetnej dyspozycji Valmet pokonał oustidera z UM. Valmet kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i dopisuje kolejne punkty. Zbliżające się mecze będą weryfikacją, jak długo ten stan rzeczy się utrzyma. Urzędnicy w poprzednich meczach walczyli dzielnie, niejednokrotnie przegrywali dopiero minimalnie w końcówkach. Daje się jednak zauważyć zdecydowana poprawa jakości gry w porównaniu z rundą jesienną i przede wszystkim nie ma oddawanych walkowerów. Tak trzymać!