Podsumowanie 15 kolejki LALPN

• autor: S.S., 2012-03-22 11:43

Za nami druga kolejka zmagań wiosennych. Drużyny powoli się rozkręcają, a rywalizacja trwa w najlepsze. W 15 rundzie tylko jeden z wyników był dość zaskakujący, w pozostałych meczach wygrywali, i to najczęściej wysoko, faworyci.(kliknij więcej...)

W piątkowych spotkaniach Calesa bez problemu wypunktowała Do 3 X. Calesa nadal liczy się w walce o najwyższą lokatę i kolejno odprawia rywali. Do 3 X notują drugą wysoką porażkę. Fakt, że grali "z górą", ale chyba od tej ekipy trzeba wymagać więcej. Drugi mecz, tym razem zaległy, Calesa zagrała przeicw Orłom. Od początku kontrolowała przebieg spotkania, szybko zdobyte bramki pozwoliły jej dopisać kolejne 3 punkty. Orły nie przegrały tego meczu wysoko, a ich dobra dyspozycja przełożyła się na dobry wynik w kolejnym meczu. Remis w starciu z Meblami Zieliński trzeba rozpatrywać w kategorii sukcesu. Dla Mebli, które walczą o najniższy stopień podium, strata dwóch punktów może być bolesna. To jedyny mecz, w którym wynik mógł zaskoczyć obserwatorów.

AZ Klinkier pewnie pokonał lokalnego rywala z Żar. Samo zwycięstwo nie jest pewnie zaskoczeniem, ale jego rozmiar już raczej tak. Jesienią spotkanie tych ekip było emocjonujące i "na styku", tym razem AZ nie dał rywalowi najmniejszych szan

Łabędzia spokojnie wypunktowała urzędników. Wydawało się, że po dobrej postawie w poprzednim meczu i nikłej porażce UM może pokusić się o niespodziankę. Nic z tych rzeczy. Nowe nabytki Łabędziej chyba wkomponowały się do drużyny, bo zwycięstwo nie podlegało dyskusji.

W pozostałych środowych meczach bez niespodzianek. Do 3 X spokojnie pokonali Czarnych. Po dwóch wysokich porażkach w końcu pierwsze 3 wiosenne punkty na koncie "Pomarańczowych". Czarni w poprzednim meczu "postawili" się Meblom i byli o włos od sukcesu. Tym razem byli bez szans.

W spotkaniu zamykającym 15 rundę Policja, mimo poważnych braków kadrowych, bez problemów zainkasowała 3 punkty w starciu z Valmetem. Przed meczem wielu obserwatorów mówiło, że powinno być ciekawie, kilka osób wspominało nawet o remisie czy jeszcze większej niespodziance. Nic z tych rzeczy. Po porażce w szlagierze tym razem Policja udowodniła swoją wyższość i – przy sprzyjającym wyniku Mebli – znacznie przybliżyła się do trzeciej lokaty na koniec rozgrywek.