Zapowiedź 15 kolejki

• autor: S.S., 2012-03-15 07:36

Przed nami 15 kolejka rozgrywek LALPN. Większość drużyn rozegrała już swoje pierwsze wiosenne mecze, więc można stwierdzić, że sezon powoli się rozkręca.

W poprzedniej kolejce brakowało sensacyjnych rozstrzygnięć, mieliśmy za to szlagierowe starcie dwóch ekip pretendujących do lokat medalowych. W zestawieniu tej rundy nie zapowiadają się takie hity, tym niemniej powinno być ciekawie.(kliknij więcej...)

Calesa – Do 3 X

Calesa po zwycięstwie w ciężkim pojedynku z Policją dostaje pozornie łatwiejszego rywala. Nie może sobie pozwolić na stratę punktów, gdyż może to się wiązać ucieczką lidera. Do 3 X to solidna ekipa środka tabeli, którą w każdym spotkaniu stać na niespodziankę, ale też często grywa poniżej oczekiwań, jak w ostatnim spotkaniu z liderem, gdzie nie mieli najmniejszych szans. Wydaje się jednak, że opromieniona zwycięstwem w meczu na szczycie Calesa da sobie radę.

AZ Klinkier – Heavy Metal

Lokalne derby naszej ligi. Pojedynek dwóch żarskich ekip zapowiada się bardzo ciekawie. AZ kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i przewodzi w rozgrywkach, w ostatniej kolejce bez problemu zainkasował komplet punktów w starciu z Do 3 X. Tymczasem HM w rundzie jesiennej udowadniał, że jest bardzo niewygodnym rywalem dla wszystkich drużyn. Po zimowych wzmocnieniach może być jeszcze mocniejszy, co udowodniło pewne zwycięstwo nad Łabędzią i wcale nie musi stać na straconej pozycji z liderem. Pewnie wiele osób kibicuje graczom w koszulkach Barcelony, więc z niecierpliwością będziemy czekać na wydarzenia boiskowe.

Łabędzia – UM Lubsko

Spotkanie dwóch słabszych ekip może przynieść sporo emocji. Łabędzia po "transferowych szaleństwach" (w zimowym okienku zgłosiła najwięcej nowych graczy) ma pewnie spore apetyty na awans w tabeli. Może w tym pomóc zwycięstwo nad ostatnią ekipą w tabeli. Jednak chyba jeszcze nie wszyscy nowi zawodnicy "zaskoczyli", bo w poprzedniej kolejce nie nawiązali walki z Heavy Metalem. UM po fuzji z Dach Termem solidnie postawił się faworyzowanym Błękitnym.  Nikła porażka wstydu nie przynosi. Łabędzi to ekipa słabsza od poprzedniej, więc w tym spotkaniu szanse są na pewno większe.

Meble Zieliński – Orły

Meble szczęśliwie wygrały z Czarnymi. Kolejnym ich rywalem będzie ekipa z najwyższą średnią wiekową. Nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, gdyż będzie to skutkować oddaleniem od podium. Orły mogą postawić na szali swoje ogromne doświadczenie. W warunkach tej ligi jest ono bardzo ważne, ale chyba nie będzie czynnikiem przechylającym szalę na korzyść "pomarańczowych". Mecze Mebli z Orłami zawsze dostarczały sporych emocji i takie powinny być  również tym razem.

Valmet – Policja

Valmet jest drużyną nieobliczalną. Potrafi wygrać każdy mecz, potrafi też przegrać ze słabszymi rywalami. Na mecze z czołówką "spina się" jednak dodatkowo i stawia poprzeczkę doprawdy wysoko. Policja przekonała się o tym w spotkaniu jesiennym. Mundurowi po porażce z Calesą stracili szanse na obronę tytułu mistrzowskiego, ale muszą jeszcze walczyć o najniższy stopień podium. Valmetu nie da się łatwo pokonać, więc powinno być ciekawie.

autor: ~gracz z Żar 2012-03-15 17:53:23

avatar Brawo sędzia super, obiektywne sędziowanie oby tak dalej:)

autor: ~BOlek 2012-03-15 23:15:21

avatar Ale ze co...? Bo moim zdaniem sedziowanie to tragedia w lalpn !!!

autor: ~Grajek 2012-03-16 11:51:22

avatar Bolek jak Ty narzekasz na sędziowanie w LALPN to prawdopodobnie nie grałeś w Lubskiej Halówce, tam to były JAJA. W LALPN sędziowanie Moim zdaniem zdaniem stoi na dobrym poziomie. Oczywiście pomyłki się zdarzają jak wszędzie.

autor: ~widz 2012-03-16 13:46:16

avatar dokldnie na halowce to byl dopiero dramat sedzia robil co chcial.a przykro bylo patrzec

autor: ~znajomy 2012-03-17 19:29:04

avatar panowie sędzia ma gwizdać ,a wy maćie grać , a nie sędziować , nikt z was ni zna przepisów ,a każdy komentuje!!