Nie bądź obojętny! Pomóż Kacprowi!

• autor: S.S., 2011-12-28 21:02

Kacper Wietrzycki jest sympatycznym, 2-letnim dzieckiem cierpiącym na rzadką chorobę zwaną DIAPREZA SPASTYCZNA - odmiana porażenia mózgowego. Przeczytaj poniższy apel o pomoc, nie bądź obojętny na ludzkie cierpienie i pomóż Kacprowi. (kliknij więcej...)

źródło: www.staljasien.futbolowo.pl

Kacperek Wietrzycki wkrótce skończy 2 latka. Cierpi na rzadką chorobę zwaną DIAPREZA SPASTYCZNA - odmiana porażenia mózgowego! Ten mały pogodny chłopiec w wyniku choroby nie siedzi, nie chodzi i nie potrafi utrzymać sam głowy.

Jak każde małe dziecko, mimo tego jak doświadcza go choroba, jest wesoły, ciągle się uśmiecha, a co ważniejsze ciekawy jest świata. By Kacperek mógł cieszyć się życiem tak jak każde inne dziecko potrzebna jest systematyczna i długotrwała rehabilitacja, która niestety wymaga dużych nakładów finansowych. Do tego by leczenie chłopca dawało efekty potrzebna jest cała baza sprzętów rehabilitacyjnych (fotelik rehabilitacyjny, pionizator, wózek stół do rehabilitacji). W całą akcję zaangażowało się bardzo dużo osób, które w różny pomagają Kacperkowi.

Specjalnie, by ratować zdrowie tego maluszka powstał artystyczno-muzyczny "Projekt Kacper". Celem projektu, jest cykl organizowanych imprez muzycznych i artystycznych w żarskim Pubie Cegła.

Imprezą rozpoczynającą cały cykl, będzie Charytatywny Kabareton w żarskim Pubie Cegła. Odbędzie się on tuż po nowym roku - 06.01.2012. Zaproszenie wzięcia udziału w kabaretonie przyjął uczestnik I edycji polsatowskiego show STAND UP - Zabij Mnie Śmiechem Paweł Reszela, a także Michał Komorowski.

Pomysłodawcą "Projektu Kacper" udało się włączyć w całą akcję plejadę gwiazd (sportowców, aktorów, muzyków) - AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, Robert Lewandowski, Anna Popek, Alicja Janosz, Majka Jeżowska, Anna Dymna, Karolina Gorczyca, Wojciech Zieliński, Projekt Ganges, AZS Białystok i oczywiście Wartę Poznań.

Do projektu powstała specjalnie strona Kacperka www.kacperwietrzycki.pl.tl, którą w ciągu tygodnia od otwarcia odwiedziło prawie 2000 osób. O Kacperku i o całej akcji możemy także przeczytać na portalach społecznościowych facebook oraz myspace.

To nie jest koniec, bo na allegro.pl ruszyły pierwsze akcje charytatywne na specjalnie utworzonym przez serwis koncie dla Kacperka - http://allegro.pl/show_user.php?uid=23731809

Więcej informacji na stronie: http://www.kacperwietrzycki.pl.tl/

autor: ~Narve 2012-02-07 19:38:42

avatar hi??