Wyjaśnienie do - Walkower

• autor: S.S., 2011-09-09 21:50

W związku z dużym zaintersowaniem w sprawie Walkowera w meczu UM Lubsko a Błękitni, nastąpiła zmiana w regulaminie (przypominam, że organizator może zmieniać regulamin w trakcie sezonu) Rozdział III pkt 7, ppkt 4

stary zapis:

"w przypadku zweryfikowania meczu jako walkower, ustalony zostaje wynik wyższy (czyli uzyskany na boisku więcej jak 3:0) "

nowy zapis:

"w przypadku zweryfikowania meczu jako walkower, każdy wynik z boiska zostanie zmieniony na wynik 3-0"

Wyjaśnienie:

Aktualne brzmienie tego punktu pozwalało silniejszym zespołom na świadome poprawianie sobie bilansu bramkowego co Moim zdaniem (i nie tylko) nie jest w porządku.

Wyobraźmy sobie inną sytuację: silniejszy zespół świadomie przed meczem dopuszcza nieuprawnionego zawodnika z przekonaniem, że wygra wysoko, lecz po 60 minutach gry okazuje się, że mecz przegrywa lub remisuje. Co wtedy? Z pewnością wnosi protest o walkower, ponieważ grał nieuprawniony zawodnik. Moje pytanie brzmi: dlaczego tego nie zrobił przed meczem ? jaki wynik uznać ?

Sędziowie od dnia dzisiejszego zostali zobowiązani do sprawdzania zawodnika w czasie meczu jeśli nasunie im się podejrzenie, że jest On nieuprawniony do gry. W momencie gdy okaże sie, że zawodnik jest nieuprawniony do gry, sędzia kończy spotkanie walkowerem 3-0 dla drużyny przeciwnej.

Nowy zapis wchodzi w życie z dniem 09.09.2011r.

Ponadto z uwagi na wysuwane przeciwko mnie zarzuty, że wszystko co robię w LALPN,  robię na korzyść mojego zespołu, chciałbym zapewnić, iż wszystkie decyzje podejmuję świadomie i bezstronnie. Do każdej nowości lub propozycji również podchodzę otwarcie i można ze mną o tym podystkutować.

W związku z powyższym, od dnia dzisiejszego komentarze mogą wystawiać tylko zalogowani użytkownicy, a komentarze będą moderowane.

Pozdrawiam i życzę wszystkim graczom gry Fair Play, kibicom życzę dużo wrażeń w sezonie 2011/2012.

LALPN -Stanisław Słobodzian

autor: aaarnold74 2011-09-09 23:17:40